Dijeljenje napajanja - problem

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
txs5280
Napredujem
Napredujem
Posts: 141
Joined: 12-04-2008, 17:34
Location: Croatia

Dijeljenje napajanja - problem

Post by txs5280 »

Imam 2 sklopa koja rade na 12Vdc. Radi se o pojačalu (TDA1519) i playeru (modul s ebaya).

I kad su spojena na isto napajanje rade ali se cuje zujanje i to više kao pištanje neko. Probao sam spajati player na autopojačalo i dok je autopojačalo bilo na akumulatoru, a player na kucnom ispravljacu radilo je kako treba, kada sam oboje spojio na akumulator opet zujanje. Znači ukoliko svaki sklop ima posebno napajanje radi sve kako treba.

Pošto bi htio da mi bude sve preko jednog napajanja zanima me kako da to izvedem.
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Dijeljenje napajanja - problem

Post by Emigrant »

trafo 2 x 12V + 2 x GRETZ ..... i rešen problem ... izgleda da mora biti galvanski odeljeno ....
txs5280
Napredujem
Napredujem
Posts: 141
Joined: 12-04-2008, 17:34
Location: Croatia

Re: Dijeljenje napajanja - problem

Post by txs5280 »

Ali bi htio da sam ulaz bude 12V tako da ga mogu koristit i preko akumulatora.
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: Dijeljenje napajanja - problem

Post by Amir_H »

Ne mogu garantovati da će uspjeti, ali pokušaj staviti dva elektrolitska kondenzatora - po jedan za pojačalo i player. Kondenzatore trebaš staviti odmah pored uređaja. Elektroliti trebaju biti što većeg kapaciteta i dakako predviđeni za napon 12 VDC ili više, ali minimalno oko 100 uF. Dodatno poboljšanje može biti da paralelno sa elektrolitima staviš blok kondenzatore kapaciteteta od 100 nF do 200 nF.

Treće poboljšanje može biti da između napajanja i kondezatora staviš zavojnice malog induktiviteta koje može skinuti sa nekog neispravnog ispravljača ili sam napraviti tako što ćeš namotati nekoliko zavojaka žice oko feritnog jezgra koje opet možeš skinuti sa nekog nesipravnog uređaja ...
Post Reply