Toki Voki PMR 446MHz

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
bravodenisu
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 21-09-2012, 11:53

Toki Voki PMR 446MHz

Post by bravodenisu »

Trazim po internetu, citam, gledam video zapise i ne mogu nigde naci neki podatak za ove PMR-Toki Voki na 446MHz. :cry:
- Od preko 100 modela ako ne i vise koliko ima ovih uredjaja za PMR-446MHz ne mogu naci koje sve marke ili modele mogu odmah detektovati podkanal (CTCSS) koji se emituje.
-Znaci jedan toki voki pustis na SCAN da skenira kanale, a drugi podesis ga na primer; (kanal-7 - podkanal-34) i stisnes predaju. Ovaj koji skenira automatski se zaustavi na kanal i pokazuje odmah i koji podkanal se emituje !!!
Kao ovde primer: https://www.youtube.com/watch?v=lIAE-kjONus
- Za sad samo sam saznao neke modele Motorole da to mogu ali ne znam koje jos mogu, ili da li imaju mogucnost i neke druge marke Toki Vokija ?
Moze Motorola Talkabout T4512; T5622 i mislim da moze i T6222
Ako bilo ko zna jos neke modele koje mogu molim da napisete ovde. HVALA! :)
bravodenisu
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 21-09-2012, 11:53

Re: Toki Voki PMR 446MHz

Post by bravodenisu »

Izgleda da ipak niko ne zna :cry:
I ja trazim vec dugo ali nigde ne mogu naci negde da pise nesto koji Toki Voki to mogu i imaju tu mogucnost a koji ne, da bi znao sta da potrazim. Mada ne znam koga i gde ni da pitam :!:
bravodenisu
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 21-09-2012, 11:53

Re: Toki Voki PMR 446MHz

Post by bravodenisu »

Samo kratko da dodam!
Nasao sam tek sada skoro ovaj Toki Voki Motorola Talkabout T-5622 i mogu reci da ima tu opciju koju ja zelim. Jako sam srecan zbog toga...
Ko god u okruzenju koriste PMR (446MHz) i moj Motorola ih detektuje, automatski pokazuje koji kanal koriste i koji podkanal (ako ga koriste). Kod mene automatski pokazuje na displeju i s tim da odmah mogu i odgovoriti svima na taj nihov kanal koji oni koriste. Tako je mnogo bolje koristiti takav uredjaj po velikim gradovima ili putovanjima ako se zelis napraviti komunikaciju sa ljudima. Naravno ne zloupotrebljavati, dobacivati ili kvariti vezu ljudima. :)
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Toki Voki PMR 446MHz

Post by trax »

Ja imam T-5422, i to sa ljubicastim maskama naprijed :D
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: Toki Voki PMR 446MHz

Post by Ford »

Pozdrav!
Samo da dodam komentar... to što ti navodiš podkanal ili međukanal...(krivo je) to je inače SUB ton koji odabereš od 38 prednastavljenih tonova i taj ton CTCS samo deaktivira digitalni skvelč ili blokada šuma. I ako prijamni uređaj ima isti SUB ton na tom kanalu... propušta modulaciju ako SUB ton nije isti... blokira modulaciju.
Znači tih 38 tonova a ne 38 podkanala... kanali su prednastavljeni i ima ih 8 na određenim frekvencijama...
eto toliko od mene.
bravodenisu
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 21-09-2012, 11:53

Re: Toki Voki PMR 446MHz

Post by bravodenisu »

Eto samo da javim posle izvesno vreme konacno sam nasao taj Toki Voki talkabout T-5622 Motorolin. Mogu reci da sam bas zadovoljan sa njim. Kvalitetan, gumiran, prakticno posto ide 3 obicne AA baterije i sto mi je najbitnije ima tu opciju koju sam ja trazio. :)
Svaki drugi PMR uredjaj koji emituje a koristi i (subkanal 1-38) ili SUB-ton kod ovog modela automatski se zaustavi i pokazuje koji SUB-kanal koristi pa tako mozes odmah pristupiti u vezu sa bilo kim u roku od samo jedne sekunde. :D
Post Reply