Programiranje uredaja.

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Doki
Posts: 3
Joined: 14-03-2014, 16:45

Programiranje uredaja.

Post by Doki »

Pozdrav.
Znaci ovako neznam uopce kako se programiranje nekog programa na plocicu uopce strucno zove i uz to me zanima kako cjeli proces ide pa ako bi mi neko mogao poslati neki link di ima primjer programa ili neki tutorijal i pozeljno bi bilo da je program pisan u C# u
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Programiranje uredaja.

Post by bob4 »

Doki
Posts: 3
Joined: 14-03-2014, 16:45

Re: Programiranje uredaja.

Post by Doki »

Puno hvala ali link koji si mi dao ne radi...
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Programiranje uredaja.

Post by bob4 »

Ispričavam se svima; ali link je izgleda zaražen. Može li ga netko maknuti ????

Doki, da objasniš jednostavnije šta bi želio napraviti; sa kojim kontrolerom; bilo bi više odgovora :lol:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Programiranje uredaja.

Post by pedja089 »

Link maknut...
Doki
Posts: 3
Joined: 14-03-2014, 16:45

Re: Programiranje uredaja.

Post by Doki »

Pito nas je profesor u skoli koji projekt zelimo raditi i bilo je predlozeno Daljinski regulator rasvjete i to bi trebalo isprogramirati u C# , a posto znam C# zelim to sam probati napraviti samo bi htio vidjeti primjere nekih takvih programa u C# i kako se konventiraju u kontroler...
Gregi
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 51
Joined: 04-01-2010, 12:51

Re: Programiranje uredaja.

Post by Gregi »

Doki wrote:Pito nas je profesor u skoli koji projekt zelimo raditi i bilo je predlozeno Daljinski regulator rasvjete i to bi trebalo isprogramirati u C# , a posto znam C# zelim to sam probati napraviti samo bi htio vidjeti primjere nekih takvih programa u C# i kako se konventiraju u kontroler...

koliko sam ja upoznat ne postoji bas nacin da mikrokontroler cita .net aplikacije bez nekih dodatnih modula...
ali ako znac c# morao bi znati i c.... c# je objektno programiranje i koristis .net zar ne?

znam da se u c# moze nesto sa netduinom
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Programiranje uredaja.

Post by arcom »

Ako bas mora biti C# onda nema druge nego koristiti .NET Micro Framework za koji ti treba 32-bitni procesor sa dosta memorije. Medutim, iznenadujuce je da ti moduli i nisu skupi s obzirom na mogucnosti.

Gregi ti je vec spomenuo NETduino, a ima ih jos, samo im se ne mogu sjetit imena. Proguglaj malo pa ces naci. Baci oko i na adafruit.com i/ili sparkfun.com
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: Programiranje uredaja.

Post by jazz »

Doki wrote:Pito nas je profesor u skoli koji projekt zelimo raditi i bilo je predlozeno Daljinski regulator rasvjete i to bi trebalo isprogramirati u C# , a posto znam C# zelim to sam probati napraviti samo bi htio vidjeti primjere nekih takvih programa u C# i kako se konventiraju u kontroler...
A čiji prijedlog je da bi to trebalo isprogramirat u C#? Možda tvoj? :roll:

Što se mene tiče svijet PC računala i sve što se vrti oko njega je jedna stvar, a mikrokontroleri sasvim nešta drugo. Mislim, možeš ti implementirat i daljinsku konrolu rasvijete sa SQL-om i s bilo čim što ti padne na pamet (s krajnjim ciljem nalaženja najkompliciranije krajnje realizacije, toltalno jednostavnog zadatka, iliti zašto bi bilo jednostavno kad ne mora), ali se to tako ne radi.

Da sam ti ja profesor, zavisno od onoga što te zanima, savijetovao bih ti da to napraviš u asembleru. Nakon toga nikakvih nejasnoća bilo nebi, odnosno skužio bi kompletno sve, na najnižnoj razini.

A ako već želiš štrikat u nekoj inačici C-a (što danas svaka baba može), postoji više besplatnih kompajlera (linux/win/mac) koji mogu izgenerirati binarni (exe) kod za bilo koji mikrokontroler. A kod kucaš u editoru koji ti se najviše sviđa.
Post Reply