prebacivanje sa vhs na pc

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

prebacivanje sa vhs na pc

Post by hasko95 »

zdravo svima,jedno pitanje za vas jeli neko imao prilike da prebacuje nesto sa video kasete da kompjuter preko tv kartice,negdje sam na forumu procitao da je to moguce al neznam kako sve imam i video rekord.i tv kartu skinuo neki program koji se koristi u te svrhe spojio videorekorder sa tv karticom sa onim obicnim kablom sto koristi od videa do tv al nista nema.ako nesto neko zna o tome dobro bi mi doslo.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by nano »

Spojio si antenskim kablom?
Tv kartica ti mora podrzavati analognu tv,video ti mora imati RF izlaz,obicno na UHF podrucju.Ne znam da li su zadnji modeli svi imali RF izlaz,pa provjeri za svoj.
Pustis play na videu i startas pretrazivanje na programu za gledanje tv-a,ako nadje signal i program za gledanje tv-a ima mogusnost snimanja istog,onda si na konju.
bolje je to raditi preko graficke kartice sa video ulazom il s-video ulazom i onda spojis video sa cinch ili s-video kablom i snimas u neki software za tu namjenu
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by hasko95 »

ma pokusao sam i to da uradim skinuo sam sa neta neki program power vcr i nadjem to sve i tamo mi pise da je video i audio signal pronadjen al na ekranu samo snijeg pokusao sam i preko onih kanala na video da pretrazujem al nista,koji kabal bih koristio ako bih isao preko graficke jer imam jednu agp koja ima onaj ulaz kao za mis ili tastaturu i imam jedan takav kabal a koji kabal spajam na video.
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by Khaderah »

jedan od boljih programa je pinnacle studio za tu svrhu
za prebacivanje može poslužiti analogna TV kartica sa A/V input
ImageImage
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by Khaderah »

Najbolje koristiti A/V (chinch) ili scart izlaz iz VCR-a ( video rekorder ) radi kvalitete signala
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by nano »

Mozda ti,je prljava glava na videu.Ima li,onaj preklopnika za test signal pozadi,blizu tog izlaza RF.Ukljuci test i vidi imas li one dvije uspravne crte.Ako imas onda ti je prljava glava.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by hasko95 »

nije prljava glava to sam ocistio jer i nije dugo koristen i i nema onaj dugmic odpozada malo je kao noviji ima dva skarta i naprijed cinceve i radi kad ga spojim na tv al preko tv kartice pa ni naopako i ako sam promjenio nekoliko programa koji se koriste u tu svrhu.imam na grafickoj onaj konektor s-video pa mi rekos da bih mogao i tako al neznam kako sve spojim kako treba al vjerovatno jos nesto treba uradit pa bi pokazao sliku na pc.imam nekih video kaseta od roditelja da prebacim al ne ide.imas li neki prijedlog kako to da izvedem samo me nemoj bogati slati nekom ko se time bavi jer bih volio da ja to uradim.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by nano »

Mislim da ti je to na grafickoj s-video izlaz,a ne ulaz.Protrazi na internetu uputstvo za graficku ,pa provjeri.
Ako je ipak ulaz,onda ti treba samo s-video kabel i s -video izlaz na videorekorderu,nije isti kao PS2 i neki program ,mozda onaj Pinacle,kojemu moras reci odakle da uzima video signal.
Reci mi koju tv karticu upotrebljavas,kako si probao na tv-u da radi,isto preko antenskog ulaza?
Khaderah ti je dao dobre slike,ako ta karta ima video ulaz ,to mora da radi.Pazi samo zvuk ce morati ici preko
zvucne kartice.Nacrtaj nam kako si ti to spojio.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by hasko95 »

evo ovako na videu sa konektovao tri cinca zuti video bijeli i crveni su za ton na drugom kraju je s-konektor koji sam ubacio u agp-ovu graficku i koristio neki program pover vcr,eh sad moze samo biti da je s-konektor na grafi izlaz a ne ulaz kao sto rekoste ili nesto drugo pa moram to provjeriti i uslikati da vidite kako to izgleda.
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by hasko95 »

imam jedan laptop koji imas s-video ulaz i imam skart kabal koji na drugom kraju ima konektor koji odgovara ovom s-videu portu pa vas pitam jeli to izvodljivo a da ne zeznem laptom koji je prilicno dobar.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by nano »

Ako si siguran da je to s video ulaz,slobodno spoji.Ali se menu cini da je i to izlaz.
Nisi rekao da li ti na tv radi video kad spojis samo preko antenskog kabla?
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by hasko95 »

spojio sam sa antenskim kablom na tv i video radio normalno dok kad spojim na tv kartu nista se ne desava osim sto mi pise da je audio i video signal detektovan,ima li kakve veze sa kompom jer je slabije konfiguracije ako i do toga vidjet cu neki jaci kod jarana da probam a izgleda da je onaj s-port izlaz a ne ulaz pa sad zanima ako je izlaz sta se sa njim radi,poceo sam gubim nadu u uspjeh ako imas neku ideju podjeli je sa mnom i budem ti zahvalan.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by nano »

S video izlaz je da spojis laptop na tv i gledas sliku sa laptopa na tv-u ili da spojis laptop na neki rekorder pa snimas ili sta vec drugo hoces.
Mozda nema slike jer ti graficka kartica nije dovljno jaka.Jesi li ista gledao preko te tv kartice.Neki tv program,ako ima jos analognih.Ustekaj svoju antenu u karticu ,pa potrazi programe.
Preko toga ti mora raditi,ali bolje bi ti bilo video signal snimati.

A mozes naavitii ovo http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... rom=R40ilo
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: prebacivanje sa vhs na pc

Post by vklepac »

Uh ja imam bas ovaj,al to je sr*nje,jos slika nekako al ton... :ohno: no nije ni slika neke kvalitete,,,
Post Reply