samsung-lcd monitor

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
civa_tz
Posts: 2
Joined: 18-11-2011, 20:50

samsung-lcd monitor

Post by civa_tz »

Pozdrav svima. Imam pitanje vezano za gore pomenuti monitor ...radi se o tome da nije bio nikako radio i ja ga otvorim i pronadjem jedan elektrolit koji se bio napuhao jacine 10v 2200uf 105c i rijesim da ga zamijenim ali nisam imao odgovarajuci bas kao ovaj nego pronadjem jedan od 10 v 1500uf 105c i postavim ga i lcd radi kao sat ali ne dugo jer nakon dva dana rada opet isti slucaj :( . Mene sad zanima da li smijem staviti jaci elektrolit od ovoga sto je bio u njemu 10v 2200 105c :?: Hvala
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: samsung-lcd monitor

Post by Ford »

pokušaj sa kondenzatorom za malo veči napon, naravno ako ima mjesta da ga ubaciš namjesto ovoga... neka bude barem za 25V i provjeri, zašto se grije toliko.. ako se grije.
civa_tz
Posts: 2
Joined: 18-11-2011, 20:50

Re: samsung-lcd monitor

Post by civa_tz »

ok imam taj od 25v ali je 1000uf i 85c jel moze taj i kako da provjerim zasto se grije ako se grije :?: znaci kad sam stavio taj manji od ovog fabrickog nakon 10 mminuta rada nesto je puklo u monitoru ali i dalje je ostao raditi normalno :!:
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: samsung-lcd monitor

Post by nano »

da ga niso okrenuo naopako???
ako se grije ,zamijeni i diodu koja ispravlja taj napon na njemu...
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply