problem na mrezi kod tv-a philips

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
aldin_tuzla
Posts: 17
Joined: 01-09-2011, 22:30

problem na mrezi kod tv-a philips

Post by aldin_tuzla »

pozdrav svima,moze li jedam mala pomoc.tv philips stariji mode,nisam gledao koji je tacno,problem ima u vrezi u kojoj se cuje blago pistanje,sta bih moglo da bude,navece sam ga ugasio normalno kao i do sada a sutradan nece da upali,ponasa se kao da primi struju i onda samo blago pistanje.molim pomoc. hvala.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: problem na mrezi kod tv-a philips

Post by nano »

pogledaj onaj veliki blok kond. kod VN trafoa....ili one male plave pored Hor. izl. tranz...
ajd pogledaj tacno model..
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: problem na mrezi kod tv-a philips

Post by sashko »

i taj tranzistor verovatno je on,pa tereti mrezu obicno je bu508 s2000 ili slican,i blok zameni obavezno kod njega.........skini ga i zakaci sijalicu pa probaj onda tako ces sacuvati tranzistor ako je jos negde porblem...
aldin_tuzla
Posts: 17
Joined: 01-09-2011, 22:30

Re: problem na mrezi kod tv-a philips

Post by aldin_tuzla »

model tv-a je285t410a i necu nista raditi dok jos ne prikupim informacija i onda ce mo popiti pivu na kraju.zaboravio sam vam reci da je dok je kao bio ispravan imao suzenu sliku sa donje strane i tako je radio duze vrijeme,pa sad imal kakve veze ovo sve s tim.cekam odgovor i hvala vam.kraljevi ste.
Shenda

Re: problem na mrezi kod tv-a philips

Post by Shenda »

aldin_tuzla wrote: dok je kao bio ispravan (?) imao suzenu sliku sa donje strane
Vertikala! :roll:
Post Reply