relej s tri izvoda

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
needforspeed258
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 51
Joined: 02-11-2011, 19:40

relej s tri izvoda

Post by needforspeed258 »

Molim vas da mi kažete do sutra jer sutra spajam daljinsko.
Relej žmigavaca ima 3 izvoda. Na koji izvod moram spojiti žicu od daljinskog da dobijem efekt kada zaključam da svijetle :D
Razmišljao sam da spojim direkt na žmigavce no onda bi modul daljinskog trpio opterećenje.
Ovako spojim na pobudu releja, samo moram skužit koji izvod.
Evo kako izgleda relej http://www.ekmpowershop2.com/ekmps/shop ... -123-p.asp
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: relej s tri izvoda

Post by nano »

tako ces paliti samo jednu stranu,jer ti prekidac kod volana odredjuje lijeve ili desne ....
najbolje uzmi relej koji ima dva radna kontakta i spojis dva kontakta zajedno i na njih + ,a druga dva vodis na zice koje vode,jedna za lijevu stranu druga na desnu...spulu releja napajas sa impulsa od prjemnog modula i to preko dvije diode dovedes oba impulsa (zakljucavanje i otkljucavanje).....jedino sto ti onda zmigavci rade isto i kod otklj i zaklj...
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
needforspeed258
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 51
Joined: 02-11-2011, 19:40

Re: relej s tri izvoda

Post by needforspeed258 »

Što se tiče ovoga što govoriš oko lijeve i desne strane, kako onda radi prekidač za sva 4 žmigavca jer i on se spaja na relej
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: relej s tri izvoda

Post by nano »

U mom autu taj prekidac u sebi spaja lijevu i desnu stranu i ukljucuje relej....
Mozda u drugim autima radi drugacije....zato prije nego pitas ,prvo snimi situaciju....skuzi kako to radi u tvom slucaju i onda cemo ti puno lakse i brze pomoci.....bez uvrede :wink:
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: relej s tri izvoda

Post by nano »

A za tvoje prvo pitanje
Uzmes voltmetar i mjeris na kontaktima releja ...jedan mora bit stalni plus.....drugi plus kad ukljucis zmigavce i treci je izlaz koji ide na sijalice....izmjeris i sve znas za manje od 5 minuta.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
needforspeed258
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 51
Joined: 02-11-2011, 19:40

Re: relej s tri izvoda

Post by needforspeed258 »

Primljeno na znanje.
Sutra mjerim i isprobavam.
Post Reply