prilagodba prekidaca klime i grijaca stakla, mazda 2

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Kozmos
Posts: 2
Joined: 20-09-2011, 20:00

prilagodba prekidaca klime i grijaca stakla, mazda 2

Post by Kozmos »

Radi se o mom autu, mazda 2. imao sam njihov original radio, isao staviti svoj pa sam morao mijenjati cijelu sredisnju plocu, stvar je u tome da sam ostao bez 4x4 zmigavaca, prekidaca klime i grijaca zadnjeg stakla. zmigavce am uspio sam rijesiti kada sam nasao njihov signal. jos moram rijesiti prekidace.
stvar je sto je njihova centralna ploca sa radiom ima tiskane plocice preko kojih vodi signal do prekidaca. probao sam sam pratiti kuda sta ide i u jednom trenutku sam se pogubio.
ulaz na konektor ovako izgleda:
Image
sa njega ide na jednu malu tiskanu plocicu, nikakav problem pratiti vodove, nakon nje ide na srednju.
tu mi je problem "L" ilitiga "IGN2" od klime jer se pogubim kuda vodi i zasto.
ovo je prvi dio plocice, ulaz:
Image

a ovdje je izlaz koji se spaja na vecu na kojoj su ti potrebni prekidaci:
Image

konkretna pitanja bi bila: Da li sam sta pogrijesio u pracenju signala? cemu sluze ostali elementi od "L" voda? i zasto mi se cini da je "L" spojen na masu na nekim dijelovima?

nadam se da sam dobro pojasnio u cemu je problem, a posto slika govori 1000 rijeci, lako poslikam jos ako sta treba.
Post Reply