AM predajnik

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
ivana146
Posts: 1
Joined: 20-07-2011, 15:42

AM predajnik

Post by ivana146 »

Pozdrav!
Imam jedan problem pa se nadam da ce mi netko moci pomoci i uputiti me u pravom smjeru. Radi se o AM predajniku.
(Evo link na sliku, tj. shemu iz EWB-a:
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... ajnik.png/" onclick="window.open(this.href);return false;
) Spojen je i radi (ne savrseno, ali za moj seminar je ok). Kolega mi je pomogao spajanjem osciloskopa i generatora, a ja sam samo mjerila i spremala slike. No, sad je potrebno to napraviti i u electronic workbenchu
(zahtjevi seminara). Potrebno je prikazati i modulacijski signal i modulirani signal na osciloskopu. Modulirani
signal je na izlazu tj. anteni koja je predstavljena otporom od 75 Ohma. Kolega mi je rekao ovo: Kanal A je
bio spojen paralelno funkcijskom generatoru, a kanal B na antenu,odnosno kondenzator 150pF. Probala sam
tako spojiti i radio mi je samo kanal A, znaci modulacijski signal. A kanal B nije. Pa vas molim, ako ima
tko vremena da mi malo pomogne i pokaze kako treba to spojiti tako da dobijem sliku moduliranog signala na
osciloskopu. Bila bih vam jako zahvalna. Lijep pozdrav od jedne velike pocetnice.
Post Reply