Može pomoć oko sheme?

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
bakar
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 59
Joined: 25-01-2010, 13:09

Može pomoć oko sheme?

Post by bakar »

evo sheme u PDF-u :

http://www.megaupload(dot)com/?d=B21YA2IG" onclick="window.open(this.href);return false;

Prvo, uopce mi nije jasno sta je HD1, HD4 ... Pretpostavljam da je to kao nekakav preskok na shemi, tj gdje iman drugi hd1 tu se shema "nastavlja".

Drugo, nije mi jasno cemu ovoliko transformatora i gdje se oni uopce spajaju ako se spajaju svi? Mislim da se spaja samo jedan, ovisno o naponu zemlje ( 220v kod nas) ali moram pitati.

Ova plava isprekidana crta, da li se spaja na treću nožicu od SK2 ili ?

Ovaj trafo u zelenom okviru gdje piše "TONE" one je izlazni trafo, da me ne ubije struja dok spajam gitaru ?

:)

Znam sta sad mislite, mali ce poginiti ako bude ovo spaja. Imam nekog tko ce mi sve to provjeriti. Zasto onda njega ne pitam ? A zelio bih i nesto sam skuziti i ostaviti bolji dojam a ne da mi se sve treba servirati, a vi ovdje ste se ionako sve nagledali.

Zahvaljujem i pozdrav.
Shenda

Re: Može pomoć oko sheme?

Post by Shenda »

bakar wrote:Prvo, uopce mi nije jasno sta je HD1, HD4 ... Pretpostavljam da je to kao nekakav preskok na shemi, tj gdje iman drugi hd1 tu se shema "nastavlja".
Šema je malo "konfuzna" što se tiće tih HD... numeracija nije dobra! To jesu "nekakvi preskoci u šemi", zapravo konektori, a spajaš na najbliži, dakle HD1 na HD4...
bakar wrote:Drugo, nije mi jasno cemu ovoliko transformatora i gdje se oni uopce spajaju ako se spajaju svi? Mislim da se spaja samo jedan, ovisno o naponu zemlje ( 220v kod nas) ali moram pitati.
Spaja se samo jedan...
bakar wrote:Ova plava isprekidana crta, da li se spaja na treću nožicu od SK2 ili ?.
Plava crta ti kaže na koji način spajaš pločicu (trafo) "tone" na SK2.
bakar wrote:Ovaj trafo u zelenom okviru gdje piše "TONE" one je izlazni trafo, da me ne ubije struja dok spajam gitaru ?
A zašto bi gitaru spajao na izlaz?
bakar
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 59
Joined: 25-01-2010, 13:09

Re: Može pomoć oko sheme?

Post by bakar »

Imas pravo ne spaja se gitara na izlaz nego na ulaz. Nemoj zamjeriti bilo je 3 ujutro kad sam pisao ovo . :)
Post Reply