Wifi RC

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Dzoni91
Posts: 1
Joined: 04-06-2011, 14:26

Wifi RC

Post by Dzoni91 »

E ovako mozda zvuci suludo ideja ali da pitam ipak..

Nasao sam na internetu nekoliko projekata na fazon WiFi remote controle tako sto su koristili ruter koji su stavili na taj neki autic i upravljali sa njim uz pomoc racunara(naravno preko wifi).E sad mene zanima da li bi to isto moglo da se uradi sa wifi usb karticom koja je dosta manjih dimenzija od rutera i mogla bi da se koristi npr za rc avione za sta meni konkretno i treba. Da li je izvodljivo tako nesto?
User avatar
Glavonja
Posts: 7
Joined: 03-12-2010, 22:15
Location: Orašje,BIH

Re: Wifi RC

Post by Glavonja »

naravno da ne možeš, router šalje podatke preko LAN ili u tvom slučaju WLAN, ako je preko WLAN,onda ti podatke primaš na pc-u sa tom WiFi karticom..
tebi treba posebni ruter sa linuxom u sebi i sa USB ulazom koji može i slat i primat podatke,a oni su poprilično skupi,i trebaš u njega ubacit programski kod,na pc-u trebaš imat program i tako komuniciraju,ja sam isto to htio napraviti,ali sam nabavio neki siemensov ruter,imao je USB ali nije mogo slat sliku,pa sam odusto od toga... :cry:
bakar
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 59
Joined: 25-01-2010, 13:09

Re: Wifi RC

Post by bakar »

Da li mozes staviti te projekte s auticima i wifi routerom, i mene zanima :)
User avatar
Programer15
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 05-05-2011, 12:18

Re: Wifi RC

Post by Programer15 »

evo ja sam nasao jedan projekat veoma zanimljiv!!!

Code: Select all

http://www.jbprojects.net/projects/wifirobot/
Post Reply