POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

savatekickbox
Posts: 17
Joined: 04-04-2011, 16:49

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by savatekickbox »

TNX
savatekickbox
Posts: 17
Joined: 04-04-2011, 16:49

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by savatekickbox »

Jel tacno da sam sa ovim resio problem......Sa relejom?
Ispadne da mi samo to treba(nisam ni znao da postoje :| )...
Nije bas primer isti kao moj ali reko bolje nesto da okacim.
Attachments
relej 2.gif
relej 2.gif (4.98 KiB) Viewed 1749 times
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by ivan 2 »

Da, ta shema rjesava tvoj problem, na izlazu releja spoji svoj potrošač i to je to.
savatekickbox
Posts: 17
Joined: 04-04-2011, 16:49

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by savatekickbox »

OK,HVALA PUNO.... :D
savatekickbox
Posts: 17
Joined: 04-04-2011, 16:49

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by savatekickbox »

WhiteHead,
Ivan 2,
Scroller.
Posto ste mi pomogli i uopste pokusali pomoci jedino se mogu zahvaliti sa nekim elementima(diode,tranzistori,rezistori,step motor i "obican"el motoric,mislim da imam i neke pic/microcontrolere/ i kondezatore---fali mi releja).To je sve u fazi prikupljanja da bih se mogao trampiti,prodavati....za vas djaba :) .Sada nemam puno delova ali ako vam zaskripi pitajte me mozda budem imao nesto od vama potrebnog.... :D Doduse sve sam odlemljujem sa losom lemilicom ali pazim da ne preterujem sa temperaturom pa hladim sa druge strane komponente dok ih odlemljujem...neke sam isprobao i rade npr.diode>propuste u jednom a u drugom ne daju...
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by ivan 2 »

Iz konteksta tvoga posta pročitao sam da si uspio napraviti što si želio, drago mi je što si uspio, ako imaš bilo kakvo pitanje samo reci i sigurno će se naći neko na forumu ko zna odgovor. Ja sam slično započinjao, uz pomoć ovoga foruma ako uistinu želiš i ako si uporan možeš napraviti čuda, na ovom forumu svaki dan saznaš za neku novu stvar.
Pozdrav
savatekickbox
Posts: 17
Joined: 04-04-2011, 16:49

Re: POMOC OKO PARALELNOG PORTA

Post by savatekickbox »

Nisam jos nista realizovao...Fali mi komponenti ali u glavi jesam solidno pa cekam da mi nalete komponente svakakve i da prionem na posao...

Ja zelim na taj moj "projekat"dodavati mnogo ludorija,to sam hteo od pocetka ali ne mogu navaljivati sa svakakvim stvarima odjednom/prvo da ovo "skarabudzim"xD.....samo da nabavim komponenti.
Post Reply