Sony KV-29C5K...

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
hac
Posts: 7
Joined: 30-01-2010, 22:17
Location: Ivanich

Sony KV-29C5K...

Post by hac »

Tv je star 11 godina, radi dnevno po 10-12 sati, nikakvih kvarova do prije mjesec-dva nisam imao, osim što je lagano unatrag godinu-dvije izgubio na oštrini slike i pojavili su se tanki zeleni ocrti na kontrasnim bojama...
To me toliko ne dira, makar bi i to bilo dobro kada bi znao taj problem riješiti...
Prije mjesec-dva, prvi put sam primjetio da kada upalim tv, ton se odmah čuje a slika se ne pojavljuje nekih 5-6 minuta i crvena led lampica svijetli u intervalima po 5 puta sve dok ne dođe slika...
Kada ga ugasim nakon što je radio par sati i pričekam par sekundi i opet ga upalim, slika se pojavi nakon 10-tak sekundi, a što je vrijeme dok ga ugasim i ponovo upalim veće, dulje je i vrijeme da se slika ponovno pojavi i isto ledica svijetli u intervalima od 5...
Ako šta znači, tv je Made in Spain...
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Sony KV-29C5K...

Post by alexa_pg »

Skupljaj novce za kupovinu novog TV-a. Tome je ekran otisao u vjecna lovista. Bilo sta da uradis bice kratkog vijeka.
Alexa
hac
Posts: 7
Joined: 30-01-2010, 22:17
Location: Ivanich

Re: Sony KV-29C5K...

Post by hac »

Tako mi je i serviser rekao, mada se čudio da je Sony tv radio čak 11 godina jer je za njega to najveće smeće koje se može kupiti pa sam želio čuti drugo mišljenje, hvala...
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Re: Sony KV-29C5K...

Post by imocanin »

Vrijeme paljenja ti je duze vjerovatno zbog osusenih elektrolita u napajanju...a ako ti nije do rgb stepena onda je vjerovatno do katodne cijevi (3 slicna sonya imam takva za djelove, kod sviju je katodna cijev u pitanju) :D
Cirkus Kolorado :D
mili
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 97
Joined: 11-06-2009, 08:17

Re: Sony KV-29C5K...

Post by mili »

identican opis kvara je i na mom soniju,rgb uredan, pa sam ga stavio sa strane moleci boga da nije ekran.ocito da je :ohno:
mariovid
Posts: 1
Joined: 09-06-2014, 16:17

Re: Sony KV-29C5K...

Post by mariovid »

hac wrote:Tv je star 11 godina, radi dnevno po 10-12 sati, nikakvih kvarova do prije mjesec-dva nisam imao, osim što je lagano unatrag godinu-dvije izgubio na oštrini slike i pojavili su se tanki zeleni ocrti na kontrasnim bojama...
To me toliko ne dira, makar bi i to bilo dobro kada bi znao taj problem riješiti...
Prije mjesec-dva, prvi put sam primjetio da kada upalim tv, ton se odmah čuje a slika se ne pojavljuje nekih 5-6 minuta i crvena led lampica svijetli u intervalima po 5 puta sve dok ne dođe slika...
Kada ga ugasim nakon što je radio par sati i pričekam par sekundi i opet ga upalim, slika se pojavi nakon 10-tak sekundi, a što je vrijeme dok ga ugasim i ponovo upalim veće, dulje je i vrijeme da se slika ponovno pojavi i isto ledica svijetli u intervalima od 5...
Ako šta znači, tv je Made in Spain...
Izvlačim temu iz davnih vremena ali mene je slušao sve do danas :-)
Ovako da malo opišem ukratko posljednji period i promjene koje sam uočio kod tv-a.
Prije nekih godinu dana je krenuo sa laganim poremećajem. Kad se tek upali tona ima odmah a za sliku je malo trajalo dok se prikaže ( ne znam koliko jer mi to nije smetalo ), i tako je radio sve do prije par dana kad sam primjetio da se nekad slika suzi s desne strane ( konkavno ) pa malo stoji tako i opet se vrati u normalu. Dok danas se isto slika nekoliko puta suzila s desne strane i onda se odjednom tv ugasio. Upalim ga i čuje se da se upali i odmah se sam ugasi. Lampica blinka 2 puta pa pauza 3 sekunde pa opet blinka i sve tako. Znači ne može se više upaliti. Zna li neko po svim ovim simptomima u čemu bi mogao biti problem ?
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Sony KV-29C5K...

Post by Zez »

Momci, skinite si service manual za bilo koji model iz KV serije televizora i u njemu ćete naći tablicu kodova koje daje LED svojim blinkanjem. Kodovi su isti za sve, ali nemaju svi modeli upisane sve kodove (mislim da ih je ukupno 17) jer nemaju svi iste mogućnosti pa su neki kodovi bespredmetni. Uglavnom, prvih desetak imaju svi.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply