TV Gorenje Pitanje

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: TV Gorenje Pitanje

Post by alexa_pg »

Na osnovu opisanog moze se zakljuciti da prestaje da radi linijski izlaz.
Da bi ustanovili tacno sta je, moras provjeriti jos par stvari.
Kad nestane slika da li ostane napon +150V na kolektoru linijskog tranzistora (BU508)
Ako se i ovaj napon gubi onda imas neki hladan lem na ploci koji si ti napravio dok si skidao VN trafo.
Ako ovaj napon na colektoru BU508 ostaje, onda ocigledno prestaje pobuda za isti a najcesce je hladno letovan drajverski trafo (tr702) te ti savjetujem da ga preletujes i ako na oko izgleda dobro letovan.
Alexa
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: TV Gorenje Pitanje

Post by mirzza »

Izmjerio sam napon na kolektoru tranzisotra on ostaje oko 150V konstantan je ne mjenja se.
Preletovao sam tr702 medjutim opet isto.
Al mislim da znam sta mu je.
Ovako znaci sada kada se ugasi ekran pomjeri se kablo od antene i ja dok ga drzim lijepo ono radi sve super jel ga ja pustimo on se ugasi, pa mislim da je slab kontakt na ulazu od antene. Sada cu probat diketno zalemit pa gledati sta se desava.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: TV Gorenje Pitanje

Post by Feko »

alexa_pg wrote:...Sto se tice hladnjaka, isti mora da bude vruc. To mu je u opisu radnog mjesta Image
Jadnik, zove se hladnjak a skroz mu je vruce :lol:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: TV Gorenje Pitanje

Post by pedja089 »

Pre ce biti da je tu negde mrtav lem. koliko ja znam ekran ne bi smeo da se gasi ako nema prikljucene antene...
Znaci prelemi elemente na tom delu ploce oko ulaza za antenu.
vbmaster
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 201
Joined: 04-01-2009, 08:28

Re: TV Gorenje Pitanje

Post by vbmaster »

Prvo, moras razluciti sta ti je G2, a sta RGB....G2 je napon na katodnoj cevi i nema veze sa RGB-om...Ako prestaje grejanje katodne cevi ili je hladan lem u kolu grejanja katodne cevi ili gubis visoki napon, sto automatski prouzrokuje i gubitak napona G2...i svih napona koji se dobijaju sa VN trafa...
Znaci ako ne radi VN trafo nema ni G2, a ti tvrdis da on ostaje, malo cudno?!
Po mom misljenju, problem je u pobudi VN tranzistora posto imas na kolektoru 150V...proprati od baze VN tranzistora unazad, mozda imas negde hladan lem, a ako nije tu prati ga sve do horizontalnog oscilatora...pogledaj da nemas negde gubitak njegovog napajanja ili nesto slicno...nema tu sta drugo... i reci da li imas ton kad nestanme slika...
Post Reply