Napojna 700W FSP

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
nekac90
Posts: 1
Joined: 03-02-2017, 20:25

Napojna 700W FSP

Post by nekac90 »

Pozdrav,i ovom prilikom pozdravljam sve korisnike na ovom forumu!!!Imam pitanje jedno,navedena napojna je prvo radila da bi prilkom pokretanja bilo cega jaceg,odmah se gasila,dakle ako pokrenemo igricu ili hdd kad ubacim novi odmah se gasila,cim je trebala dati vise napona!!!Sada vise nece da se upali,izvadio sam je i prilikom spajanja zelene i crne zice samo na trenutak zavrti s ventilator!!!Otvorio sam je i ispitao neke dijelove,ali prikom ispitivanja diode(msm da je trasnil)znaci prilkom stavljanja pipalice dioda varnici,e sad sto je jos cudnije kada sam krenuo da izvadim plocu,naravno nije prikljucena na napon,u njoj ima struje jer me dobro protresla(korz ruku)i onda sam opet pokusao da izvadim,opet u njoj ima struje!!!Da li znate sta da radim,zasto dioda varnici,i kako rijesiti ovo????Hvala
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Napojna 700W FSP

Post by pedja089 »

Prvo cuvaj se. Svi noviji uredjaji imaju SMPS napajanje, koje ima kondezatore u koje moze stati mnogo energije. Dovoljno da te ubije, namrtvo :!:
Post Reply