LG LV471 VCR

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

LG LV471 VCR

Post by Endeo »

Pozdrav :)

Da li tko ima mozda service manual navedenog uređaja?Od nedavno kada se pritisne play funkcija on bi nesto izvodio ali nebi bilo slike...rastavim ga provjerim glavni remen na capstan motoru (izgleda ok ali cu ga kad stignem isto zamjeniti) ocistio glave za brisanje i audio...nisam glavnu glavu za citanje (cuvam kao zadnju opciju da nebih zeznuo glavu u nepovrat) i zamjenio glavni filter kondenzator u napajanju (na primarnoj strani) jer je izgledao sumnjiv iako po esr (imam ebay esr metar zasad samo :cry: :cry: )nije toliko los a ni toliko dobar pa zamjenio kao mjeru predostroznosti.Isto tako isao ocistiti "mode switch" i vidim "njoki" (oni komadici plastike sto ju pridrzavaju) popucali i malo hobby lipila uspio vratit da drze i ocistio sklopku.

I sada kada sam ga sastavio nazad ne uvlaci kazetu udje u neki cudni mode di samo vrti motor za uvlacenje/izbacivanje kao da zeli izbacivati kazetu ali nemoze dalje (vcr pokazuje da ima kazetu unutra) i sada mislim da sam ja pri rastavljanju/sastavljanju nesto zbrka za mehanizam vratit (neiskustvo :oops: :oops: ) pa sam uslikao i snimio sto se dogadja.Ima mikrosklopka ispod mehanizma sto ju jedan komad mehanizma trebao pritisnuti ali iako ga rukom ili kako god vec pokusam dovuc nece da dodje do te pozicije?pa ako tko ima service manual ili ima ideju do cega bi moglo biti bio bih zahvalan :)
Ispricavam se ako sam nesto krivo nazvao ili nedovoljno detaljno objasnia :oops: :oops: nisam jos toliko iskusan pa nemojte zamjeriti :lol:
Zahvaljujem :)
Slike:
https://postimg.cc/gallery/fmnspmvg/
Video:
http://tinypic.com/r/9a31gl/9
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: LG LV471 VCR

Post by Endeo »

Pozdrav evo rješeno :D

Problemi s uvlacenjem uzrokovani time sto mode switch kako su drzaci popucali nije dovoljno stistala da bi se ostvarili kontakti pa sam da ne kupujem novi na zupcanik u koji upada naljepio raspilanu "šajbu" da ju pritisce i sada radi ok (nekad se na stop funkciji izgasi ali za 2-3 puta godisnje di ce sluziti za gledanje snimki iz djetinjstva nebitno) a crni ekran na play funkciji rjesen ciscenjem glave...izrezao trake od printer papira cca 2.5cm natopio alkoholom lagano prislonio i obruto od kazaljke na satu vrtio glavu i sada radi opet sve :D
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: LG LV471 VCR

Post by Zez »

Ti si, zapravo, očistio bubanj koji nosi video-glave, a ne same glave. One se ne čiste na taj način, osim ako ih ne želiš uništiti jer su izuzetno krte, već pomoću spreja za čišćenje

http://uk.farnell.com/kontakt-chemie/vi ... /dp/801008

Glave se nalaze unutar onih tankih procjepa na video-bubnju i nisu baš lako dostupne, al' vrag nikad ne spava pa valja pripaziti. :wink:
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply