Sounmaster 960, radio

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Stalle
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 04-06-2013, 16:38

Sounmaster 960, radio

Post by Stalle »

Zdravo

Radi se o manjem projektu, kontao sam kupiti stari radio (drveni) i na njega ugraditi raspberry pi sa ekranom, ali urediti tako da odmah pri ukljucenju startuje web-radio. Raspberry sam sredio, radio pokvaren kupio.
Prvobitno je bio plan da izgradim kompletnu unutrasnjost- sa sound kartom, pojacalom, zvucnicima,.. ali, naletih slucajno na Soundmaster 960, i kad sam kupio, shvatih da je to ustvari replika starih radija (2006 proizvodnja) i da ima poklopac ispod kojeg se nalazi skriven CD player. To mi ogromna pomoc i tehnicka i finansijska, jer do playera sa glavne ploce dolazi jedan priljucak sa 6 kablova (- + gnd za zvucnike, kao i - + 8 v koji pokrecu player, sve fino oznaceno), tako da cu jednostavno izvuci kablove za zvuk i naletovati na "steker" za stereo na rasberry, a 8v spustiti na 5v i tu odmah imam i potrebni napon za raspberry, a radio ostaje u FM funkciji, dugmici, volumen, original zvucnici, itd. Ljepse ne moze. Da nema problema :D

Prvi problem:
Radio sam testovao, CD player dobija uredno napajanje, startuje, medjutim- los tj nizak zvuk. Nema jacine.
FM uopste ne funkcionise. Nisam siguran da li se jednostavno ne cuje jer tiho radi i sa CD ili je nesto drugo, kvar. Kontam da dobija uredno napajanje sto se trafo tice, jer CD i elektronski motor za podizanje poklopca uredno rade. Ima li neko neku ideju odakle poceti traziti gresku, sta je moguci uzrok tihe reprodukcije (moram reci da se u domenu moguceg zvuka moze pojacavati i smanjivati, te da na max malo i grci).

Drugi problem/savjet: Sta bi bilo najprakticnije resenje za gore pomenuto spustanje napona? Raspberry treba 5v , 1,5-2 A (klasicno telefon napajanje). Trenutno su 8v (za A nisam siguran, mjericu).

Hvala
Post Reply