Tablet HP Slate 7 ne puni se

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by gogo2409 »

Kupio sam naivno teblet za nikakve novce kojem je otiso micro usb port,prije toga izgoolo i primjetio da je to cest kvar.Narucio na ebayu drugi flat kabal s micro usb portom tako da ništa nemoram lemit ali tablet je jednostavno mrtav.Sad par pitanja za znalece.

Da li bez obzira ako je baterija mrtva bi navedeni tablet trebao radit ako je spojen na punjač?

Tablet je malo grije dok je na punjaču i baterija i matična pada mi na pamet jedino da nije možda i ekran umro pa u biti tablet radi ali nema slike,makar sve si mislim neki zvuk prilikom paljenja bi morao bit,jedan frend mi veli neka IC dioda ili šta da služi za punjenje pa da je onda možda crkla?Probao sam googlat ali svi su svoj problem riješili zamjenom micro usb-a i to je to.Sad prije 2-3 tj sam ga raskapao i tako mi stoji mislim da mi je napon baterije nakon par h punjenja bio 3.2 ili tako nešto a baterija je 5. nešto.

Nisam pametan pa ako neko može pomoć super ako ne ide na njuškalo pa nek se neko drugi zeza s njim.
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by grunf »

stavi ga na punjac, pa mjeri napon baterije! strpljivo, ako nakon pola sata napon na bateriji poraste ostavi ga barem 2-3 sata pa ga onda pokusaj ukljuciti!
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by gogo2409 »

Ništa se ne događa kao da je potpuno mrtav.
mrblack
Posts: 20
Joined: 08-05-2015, 23:00

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by mrblack »

Izvadi bateriju iz tableta, prikopcaj na punjac koju minutu da je ozivis, sigurno je napon pao ispod 3.4v i ne moze da je dopunis preko tableta, imao sam isti problem.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by gogo2409 »

Vidis to jedino nisam probao vec sam ga mislio na njuskalo stavit probat cu to za vikend.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by gogo2409 »

Ovo sa ozivljavanjem baterije nije upalilo,nego eto igrom slucaja kolega mjenjo bateriju na nekom kineskom tabletu pa trazio mene da mu zelemim,reko ajmo probat jer mozda mom ckrla baterija,kombinirajuci i zajebavajuci se s time pol dana zakljucio sam da je crkao cip na bateriji a problem je taj da iz te barterije ide 7 jebenih zica,kod ovih kineza 2 ili 3,moje su 2crvene 3 bijele i 2 crne.

Spojio sam 2 crvene na plus 2 crne na minus a ove bijele također na plus s time da mislim da bi se mogao upalit i bez njih,da li su te bijele neka kontrola punjenja ili sta jer kad ih i spojim na plus nista se ne događa a kad ustekam punjac isto se nista ne događa,moja pretpostavka je ic chip ali ja neznam da li se on nalazi negdje na maticnoj ili na toj plocici u bateriji please pomagajte solidan je to tablet a steta da se nemoze punit.
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by grunf »

to je kao kod nexusa, baterija je na na i2c sabirnici
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Tablet HP Slate 7 ne puni se

Post by gogo2409 »

Da li se to moze zasebno kupit?
Post Reply