UPS FORTRESS LI660 Problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

Pozdrav,

Totalni sam laik po pitanju elektrotehnike ali ups koji sam kupio mi nikako nije jasan,kupio sam ga iz razloga jer sam vec par puta imao kurslus sa centralnim grijanjem i odlucio sam to rijesit da barem privremeno imam mira kad nestane struje.Da ne duljim nego da pređem na stvar.

Situacija je ok kad nema nikakvog trosila na UPS-u mjesto orginalnih akumulatora spojena su dva akumulatora iz velikog upsa od 90AH svaki (12V) ups je 24V spojeni seriski daju 24,njihov napon je trenutno oko 26V tako da mislim da nije do njih problem se pojavljuje kad ja bilo koje trošilo ukopčam u ups a on prebačen na baterije,znaci trosilo najnormalnije radi ako je ups spojen u struju,ako nema trošila on prebaci na baterije,čim ja trošilo spojim on automatski se baca u nekakv sleep mod i na izlazu više nema napona,ako ništa nije spojeno on na baterijama daje uredan napon od 220.

Testirao sam sa sijalicom i lemilicom od 30W svejedno šta spojim isto se događa,da li je problem što nemam orginal utikač za izlaz onaj ko od kompa samo ženski makar mislim da to nebi uopce trebalo biti bitno.

Vec sam totalno lud sve zivo sam probao googlat ali za ovu marku se slabo da nac ista na internetu.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by Zez »

Lijenost je iz raja izašla.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

To sam prosao uzduz i popreko najcudnije je to sto bez potrosaca radi normalno,neznam jedino mi pada na pamet da ga spojim na komp preko kabla ima iza 9pinski izlaz pa da treba nesto skalibrirat ili sta ja znam.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by Zez »

To, to!
Lijenost je iz raja izašla.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

Nista znaci ne gine mi kupnja kartice jer kabel 9pin nemam gdi spojit.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

Beka slobodno jos neki znalac napise neki prijedlog da ne vacam 15eura na karticu.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by niho »

Nisam čitao od početka ali ako govorite o PC računaru (ne laptop) onda on na matičnoj ima izlaz za comm port. Samo pogledajte i spojite kabal sa 9 pinskim izlazom na taj konektor. Pozz. Nijad.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by Zez »

Taj UPS namijenjen je napajanju računala u slučajevima nestanka napona gradske mreže i to kraće vrijeme (10 - 15 minuta), uz signaliziranje uključenja rada na akumulatore. Time se korisniku računala javlja problem i daje dovoljno vremena da na siguran način prekine sa radom, spremi dotad obavljen posao i sigurno iključi računalo. Da bi upravljački sklop u UPS-u "znao" kada mora uključiti invrter moraju biti zadovoljena dva uvjeta: nestanak napona gradske mreže i uključeno računalo koje taj UPS osigurava. Ovaj drugi uvjet traži neprekidnu komunikaciju sa računalom i zbog toga se povezuje s istim odgovarajućim kablom na odgovarajući konektor u računalu - serijski port, RS-232 ili COM port, sve su to nazivi jednog te istog priključka. Dakle, mislim da si kupio neodgovarajući uređaj koji je poprilično teško upogoniti bez računala. Nadam se da je sad malo jasnije.
Lijenost je iz raja izašla.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

UFFFFF ako je tako onda sam u problemu :D probat cu na kompu s kablom ako ce radit ok ili cu ga prodat pa kupit nesto drugo.

Da li bi se moglo prebrikat taj 9pinski konektor ups prepoznaje kao da je racunalo spojeno a u stvari nebi nista bilo spojeno.Ici cu sutra prekosutra po ovaj konektor sto se na maticnu spaja jer je jeftini od kartice 4 puta pa cemo vidit.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by Zez »

Dobro pročitaj vodič za instalaciju UPS-a, naći ćeš tražene odgovore.
Lijenost je iz raja izašla.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

Danas idem po ovaj comm port sta se na maticnu spaja pa javim ishod.
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: UPS FORTRESS LI660 Problem

Post by gogo2409 »

Uglavnom da rezimiram nista pametno se nije dogodilo,jos je program sa konekcijom radi 2 min ok nakon toga je polumrtav kad ugasim program ups ugasi ako je povezan s kompijuterom.Da li je do napona baterija ili sta nebih znao uglavnom odlucio sam covjeku vratit ups i bacam se u potragu za nekim drugim.
Post Reply