Kenwood KR-6160

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Pozdrav :)

Imam problema s uređajem naime na aux ulazima izlaz skroz uredan,dok kada ga se postavi na phono ulaz ili fm tuner ili am tuner tesko pucanje po izlazu (DC napon na izlazu skace skoro do 1V :ohno: ) glavni izlazni kondenzatori C171 i C271 su nedavno zamjenjeni i glavni filter C304 (od strane druge osobe) po vidu nista nije ni zagoreno ni napuvano....jedino su dva kondenzatora stvarno izgledala istroseno pa sam ih zamjenio (C172 i C272) zamjetio sam da se Rk1 (820ohma) grije izuzetno (nemoguce zadrzat prst) od filter sekcije u service manual-u dok se tranzistor(2SD220) ni nista okolo ne grije...tranzistor ispitan i ispravan je a okolni elektroliti zamjenjeni (osim Ck2 jer je axialni a tih nemam trenutno) pa da li tko od iskusnijih ima savjet sto da preispitam?

Zahvaljujem :)

Service manual za uređaj:
http://elektrotanya.com/kenwood_kr-6160 ... nload.html
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Gresku trazi u predpojacalu. AUX ulazi preskacu ovu plocicu.-
pOz
Attachments
Slika iz 2016-02-02 23-53-44.png.zip
(181.25 KiB) Downloaded 318 times
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Kenwood KR-6160

Post by Zez »

Mislim da tebi probleme pravi preveliko pojačanje (prepobuda) signala koji dolaze na ulaze izlaznih pojačala (jednog ili oba) što uzrokuje clipping. Znači, poslušaj savjet koji ti je dao LAF.
Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Ok kad pregledam javim rezultate hvala na pomoci :)
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Kako je "EDIT" jos jucer uteko, to sto sam izdvojio je phono predpojacalo, sa korekcijom za
MC i MM zvucnice-phono 1 i phono 2 ulaz, na koje mozes vezati samo gramofon.
Pravo predpojacalo je na semi desno od ovoga sto sam izdvojio. Uredjaj je prilicno star i
sazreo je za izmjenu svih elektrolita. Potrebno je ocistiti i sve preklopnike selektora ulaza. Ne igrati se
nicim osim kvalitetnim kontakt sprejom.
Posebno obrati paznju na elektrolite koji su na putu NF signala.-

pOz
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Poz :)

Evo zaminio i na prvoj plocici koju te rekli po shemi i naknadno vidio za drugu di je tonska kontrola sve elektrolite zamjenio i ispitao tranzistore ispravni su nema vidljivog ni gorenja ni grijanja otpora po plocicama :? (ili sam ja to loše odradio :oops: :cry: ) također balans ne radi(ima slider) oni otpor se i dalje grije no grije se i 2sd234 na drugoj plocici :?
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Nazalost nemam contact spreja :( evo bio pregledavao i dalje i odjedanput ne puca :?: :?: i onda opet pocne nije mi jasno sto se desi pa puca ili ne :?
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Mozda da zamjenim sve tranzistore u phono preamp i tone preamp s obzirom da trebaju biti Low noise da se nisu pogorsali s godinama?da li itko mozda zna koji su pravilni ekvivalenti za tranzistore 2sc871 i 2sc458 dobijam razlicite odgovore na google-u pa neznam sto je primjereno?a da je dobavljivo u nas?(po mogucnosti chipoteka)

Zahvaljujem :)
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Ne čačkaj mečku :D
U Cipoteci imas kontakt sprej-ocisti preklopnike-iskljucis pojacalo-uredjaj-naprskas preklopnike i "izdrljas" ih, nekoliko puta okrenes kroz sve polozaje, sacekas da sprej ishlapi-hlapljivi dio i to je to.
Nisam gledao jeli izlazi prema zvucnicima imaju relejnu zastitu? Ako imaju i kontakte releja treba ocistiti.
Kontaktne povrsine releja, tzv kupice su zakovane za pera. Kako su na bazi srebrne legure znaju
oksidisati. Ako nisi radio sa relejima, nadji nekog "matorog" kome to nije nepoznanica.
Elektroliti su ti kojima je fabrika propisala broj radnih sati da ne promijene karakteristike.
Najbolja opcija je da ih od ispravljaca pa u cijelom NF dijelu sve promijenis, ako to vec nisi
ucinio.-

pOz
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Nemaju relejnu zaštitu....ok morati cu onda ocistiti preklopnike :D nisam kompletno sve ocito cu morat malo po malo znaci sve s prveplocice oznaka preamp pa tone control dali i ove filter sklopove?kompletno sve elektrolite?uf potrajat ce :) dali i na ovim RF plocicama treba?neznam da li smim petljati oko njih?
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Konstrukcija je malo vremesna-stara, a ima elektrolita na putu NF signala. Prvo ispravljacki
elektroliti-oni su najvise na udaru, zamijeniti ih. Onda postupno po semi NF pojacala pa predpojacala i
PHONO ulaza. Po VF dijelu ne diraj nista dok ovo ne privedes kraju.
Ne zaboravi elektrolite oko ovih 2SD 2SB tranzistora sto se griju, stabilizatori za predpojacala su u
pitanju.-

pOz
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

Oke oko ta dva ima par axialnih pa cu ih prvo morati nabaviti ostali su zamjenjeni a ova dva ispravljacka oko 2sd 234 22nF ocu i njih mijenjati pare axialni elektroniti ali nisu dimenzijski nabavit nove mozda bude problem te da li imaju utjecaja i ovi paralelni na fm instrumente "signal" i "tuning"?

Hvala na pomoci isprivacam se ako sam naporan :oops: :oops:
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Ti 22nF su blok kondenzatori i nisu podlozni starenju kao elektrolitski kondenzatori koji starenjem gube kvalitet i kapacitet. Eventualno im provjeriti kapacitet-odstupanja +-20% dozvoljena-nisu frekventno
zavisni filtri.
Samo elektrolite izmijenjati i preklopnike ocistiti-razraditi i trebalo bi da bude OK,.

pOz
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

UUUUUGH dok sam isprobavao stanice pukao konopcic za namjestanje stanica :azdaja: :azdaja: jeli itko zna od cega se moze namatati novi?
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Prvo u Cipoteci provjeri da slucajno nemaju-zadnju zalihu kod njih kupio- kako konopa tako i sajle
za skalu.
Ako nemaju, uzorak ponesi da imas kod sebe i put Kastela ili nazad put Omisa, gdje ima jos ribara koji krpe
mreze, treba biti priblizno debljine kao i stari, ili prodavnice ribomaterijala, tzv ribicka sajla je
konstrukcije kao planinarsko uze, pleteni konopac sa kosuljicom od nekog tkanja slicnog buziru, opet
odabrati debljinu priblizno postojecem skala kanapu.-

pOz
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Endeo »

E pozdrav evo pojacalo rješeno :) Najvise zahvaljujuci kolegi Kukinjosu :) putem je jos i izlaz progorio od jednog kanala jer je osciliralo ko ludo :azdaja: problem je bio u plocici predpojacala gdje je na tranzistoru bio efekt (za koji sam sad tek saznao/naucio) tkz."Tin whiskers" :D

Hvala svima na odgovorima i posebno kolegi Kukinjosu :D
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kenwood KR-6160

Post by LAF »

Koliko vidim @Kukinjos se licno angazovao :lol:
Pozdrav za Split. Jel jos u Jadru ima one ukusne pastrmke koju je zabranjeno loviti :wink:
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Kenwood KR-6160

Post by Kukinjos »

Helou, kolega LAF-e :D , jesam malo pomogao i prisjetio se "stare" tehnologije. Mogu ti reći kako još uvijek ima draži raditi nešto o čemu, kad pogledaš shemu, sve znaš, od početka do kraja, a ne kao kod ove novije tehnologije, gdje je sve zgurano u komadić crnog plastičnog pravokutnika. Ne znam za ribu, ali sigurno se lovi, čim je zabranjeno, hi hi.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
Post Reply