TV NEO-1400-SB

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

TV NEO-1400-SB

Post by Damir_Gsm »

Ako ga netko od kolege radio nek se javi ili ovo malo gomance ima tako da ga izudaram nece se moci reciklirati.
Naponi sasvim korektni,mreza oscilira i cuje se da radi.Napon na horizontali korektan.Ostalo mrtvo.Menjani svi kondenzatori,pobudne tranzistore,mrezni i horizontalni u paket,optokapler,i ne znam sta jos.nemam ideje vise.pokusano i novi dump.ili sam ja mozda dump.tko ce ga znati vise
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: TV NEO-1400-SB

Post by Damir_Gsm »

edit
znaci nakon sve i svasta ipak problem je u dampu za ovaj model
u pitanje je k24c08
Ja sam stavio neki slicni,tv pali ali dosta unkcija ne rade.
Ako netko ima dump za ovaj model nek ga okaci ovde.Hvala
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: TV NEO-1400-SB

Post by bob4 »

Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: TV NEO-1400-SB

Post by Damir_Gsm »

TV NEO TV-1400SB
Chassis HD-1482-SANYO
UOC LA76936Y 7N
59J3
FBT BSC25-T1010A
tuner DWE-8051
remote YKF51

Aj sad da malo procesljamo temu.
Gore su glavne karakteristike modela.Preko sedam dampova su probane i nijedan ne radi kako treba.Narocito ne oko TV/AV gde treba signal da automatski prebaci,pogotovo kod resivere koje su terestrijalne.....Oaj dump koji je Bob postovao sam probao prvi,on radi na TV/AV al nema tona,i stranicni panel koji sluzi za AV input ne radi.radi samo onaj pozadi ali polovicno.Ostali dampovi nemaju uopste nista osim plavu sliku.E sad kako vidim ima nekoliko sema i nekoliko revizija oko ove iste sasije pa i ja vie ne razumem sta je sta.Pokusacu da dodam neke komponente koje fale kod moje revizije pa da vidim dal ce ovo cudo da proradi.
Post Reply