Napajanje za sat. risiver

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
vivooo
Posts: 3
Joined: 26-11-2015, 20:20

Napajanje za sat. risiver

Post by vivooo »

Imam risivere Victory AF1700 i Quadro 8050.
Ovo su naponi na izlazu Quadrovog napajanja:

Image

A ovo na izlazu Victory-a:

Image

Vidi se da napajanje iz Quadra daje sve napone na izlazu kao napajanje iz Victory. Jedina razlika je sto daje 22V umjesto 23V koliko treba Victory, ali daje i 30V pa sam mislio ako bih spustio tih 30V na 23V (nekim regulatorom napona), da li bi moglo to napajanje zamijeniti napajanje iz Victory?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Napajanje za sat. risiver

Post by nano »

samo ti spoji tih 22v umjesto 23 i sve ce da radi,a mozemo ti pomoci i da popravis to pokvareno napajanje
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
vivooo
Posts: 3
Joined: 26-11-2015, 20:20

Re: Napajanje za sat. risiver

Post by vivooo »

Hvala na odgovoru.
Moja logika je sledeca:
Iz ugla maticne ploce Victory risivera, ako na ulazu ima potrebne napone, bootavace se, nezavisno od kojeg napajanja poticu naponi. Jedino ukoliko napajanje ne moze da "isporuci" dovoljno veliki intenzitet struje koji zahtijeva maticna ploca za rad (sto ne vjerujem da je slucaj ovdje), moze da bude problem pa da risiver ne funkcionise kako treba. Ali i ako je to slucaj, necu nista sprziti, zar ne?
Prvo bih probao ovu varijantu sa Quadro napajanjem jer je 100% ispravno, pa ako nesto ne bude ok onda cemo traziti gresku kod originalnog napajanja.
Pozdrav
Post Reply