CRT Monitor Elo touch ET151719

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by lab1722tec »

Pozdrav svima,
U prilogu sam stavio sliku problema. Radi se o monitoru ELO ET151719.Greška se pojavljuje bez ikakvog vremenskog pravila i traje satima ili nestane u par minuta.Nekad se odmah pojavi,nekad je nema danima.U prvom navratu sam promjenio sve elektrolite u rgb-u i mislio da sam riješio problem,nije se pojavila cca 3mjeseca. Ako tko ima kakvu ideju ......... U201 i Q204 su ispravni.
http://i.imgur.com/vW0mLLU.jpg
http://i.imgur.com/c18Gmt4.jpg

Molim pomoć :oops: .
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by nano »

Ako je prvi put pomoglo,ja bih opet promijenio iste elektrolite.Taj uredjaj vjerovatno radi po 15-tak sati dnevno,pa je sve moguce,pogotovo sto imai novih losih elektrolita.
Pogledaj elektrolite i u horizontalnom dijelu,na B+ naponu,pa i sve u mrezi.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by lab1722tec »

Pa iskreno govoreći debelo si u pravu što se elkića tiče,(mislim na ove koje sam već mijenjao)
to je iz zadnje pošiljke koju sam kupio u trgovini iz koje nemam baš lijepo iskustvo. Naime kod njih sam se telefonski dogovarao za veću količinu LOW ESR elkića. Oni su jedini imali na lageru elektrolite sa
nožicama od 0,45mm za 1500uF elkiće. I lijepo kad je kolega tamo došao a ono ni vrijednosti ni debljine nožica.I ajd kad je sad već tamo, kupi ove koje smo namjeravali kupiti gdje i uvijek....
Kad sam ja to uzeo provjeriti prije ugradnje a ono niti LOW ESR niti kapacitet ni u 20% tolerancije. I umjesto da to sve skupa bacim ja to što je bilo boje ugradim. I sada mi se to po svemu sudeći vraća.Radi se o Yageo elkićima i ama baš svi su pušljivi.
Sad ako na posljetku stvarno bude opet do istih kondova...
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by nano »

Ajd mijenjaj ,pa nam javi....
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by lab1722tec »

Bez uspjeha,
vrijednosti se jesu promijenile za recimo više od 40%.No čini mi se kao nekakva interferencija, il
da odnekale upada VF, pred samu smetnju.I osciloskopom vidim neke brlje ispod osnovnog oblika,
bilo gdje.Sve mislim da nije negdje pukla neka masa.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by nano »

Jesi li probao neki drugi ulazni signal,sa drugog kompjutera?
Treba ti ESR metar i onda pomijenjas sve elektrolite koji imaju visok ESR i rjesio si problem
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: CRT Monitor Elo touch ET151719

Post by lab1722tec »

Nebi ja jaukao da je problem banalan.Al nije.Monitor ima svoju grafiku al i ona se
isto ponaša kad nastane problem.Kao što sam u prethodnom postu naveo, ja vidim
da nešto brlja u pozadini.Sa mreže se još napaja elektronika tuoch screen-a al to odra
đuje besprijekorno čim imam signal grafike sa PC-a.Čak i u trenucima kad je slika
blankirana(za vrijeme smetnje) touch radi kao da je sve OK.Elektrolite sam zamjenio,
zamijenio i diode u 180v i 80v(d621,d622).Našao sam i nekakav service manual i po
njem ovo natresao,al za sada nema "magije"....... :?
Post Reply