Yamaha A-720 pojačalo - problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
nikola991
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 16-11-2008, 16:52
Location: Niš, Serbia

Yamaha A-720 pojačalo - problem

Post by nikola991 »

Zdravo ljudi, imam jedan problem, ako se uopšte može nazvati problemom, sa navedenim pojačalom. Naime, problem je u tome što kada je upaljeno pojačalo i bez ikakvog priključenog ulaza, prilikom i najmanjeg udarca u poklopac pojačala tj. kućišta uređaja, na izlazu se šuje šum tj šuštanje. Prilikom bilo kakve vibracije poklopca pojačala, tj. samog kućišta čuje se taj šum i to samo dok traje vibracija kućišta pojačala. Šum se čuje i na zvučnike i na izlazu za slušalice, bez obzira da li je ulaz priljučen na neki uređaj ili skroz isključen iz pojačala. Da li je tu možda problem sa uzemljenjem uređaja ili je neki problem s pojačalom generalno? On ima fabrički kabl sa euro utikačem, tj. bez priključa za uzemljenje je, običan dvožilni kabl.

Takođe imam problem kod njega kada je hladno pojačalo i kada ga upalim, prvih nekih 10-15 min na nekih 30 sekundi u zvučniku se čuje kratak pucanj, slično kao kada se ulaz prespoji na masu, a ponekad kada bi trebalo da se čuje taj kao pucanj aktiviraju se zaštitni releji od kratkog spoja i odkače zvučnike od pojačala na nekih 4-5 sekundi. Takođe to se dešava i kada ga u radu prebacim u modu Auto Class A, nekih 5 min se to dešava. U čemu bi mogao biti problem? Možda elektroliti?
Hvala unapred.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Yamaha A-720 pojačalo - problem

Post by nano »

Mozda elektroliti,mozda hladan spoj,treba mjeriti.
Izgleda da se nesto treba zagrijati da radi,onda grij fenom dio po dio ploce pa ces vidjeti gdje reagira ,isto tako i kuckaj lagano po ploci pa ces vidjeti na kojem dijelu je najosjetljivije.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
nikola991
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 16-11-2008, 16:52
Location: Niš, Serbia

Re: Yamaha A-720 pojačalo - problem

Post by nikola991 »

Nano, hvala na pomoći! Kuckao sam blago po ploči dok nisam suzio oblast u kojoj se javlja to šuštanje. Ipak je problem bio hladan lem na jednom pinu nekog kabla. On je prouzrokovao sve, i šuštanje i aktiviranje releja. Posle lemnjenja je sve ok.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Yamaha A-720 pojačalo - problem

Post by nano »

Nek si ga popravio ,pa makar i nakon tri mjeseca :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
nikola991
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 16-11-2008, 16:52
Location: Niš, Serbia

Re: Yamaha A-720 pojačalo - problem

Post by nikola991 »

Šta da se radi, sve se odlaže danas za sutra i od obaveza, a po malo i od odmora :), nikako da se stigne... Važno je da je sređeno. :)
Post Reply