Prepravka baterije

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
bachke
Posts: 8
Joined: 15-12-2011, 22:45

Prepravka baterije

Post by bachke »

Postovani, može li mi neko reći da li je moguće da se baterija za punjenje mobitela prepravi, da se umjesto standardnih ubace duracell male 1.2v 4 komada, o čemu treba da se računa vodi, na sta pažnju da obratim, planiram spojiti u seriju tako bi trebao dobiti 4,8v a sta za mAh kako se to pretvara, koliko mAh da dobijjem 1A da ne bude jače, unaprijed zahvalan
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: Prepravka baterije

Post by Ford »

Koliko mi je poznato, treba da paziš na napon da nije veči od dopuštenog. Pišeš da je napon 4,8V onda toliki napon i priključi na njega a mAh nema veze koliki su samo da nije premalo mAh... možeš slobodno da složiš komplet i od 1000 mAh neće mu smetati. mAh ćeš dobiti toliko koliko ti je jedna baterija.. znači ako je jedna 150 mAh i vezane su sve 4 u seriju, onda imaš 4,8V i 150 mAh.
:idea:
bachke
Posts: 8
Joined: 15-12-2011, 22:45

Re: Prepravka baterije

Post by bachke »

A kako da saznam amperazu baterija posto mi na punjacu od moba pise 5v 1a koliko ampera ima u toj bateriji
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Prepravka baterije

Post by Emigrant »

mešaš babe i žabe . jedno je kapacitet baterije ( Ah ) a drugo je maximalna struja koju može dati ispravljač / punjač ( A ) .
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: Prepravka baterije

Post by Ford »

"Amperažu" baterije možeš znati tako da pročitaš šta ti piše na bateriji od mobitela... npr. 4,8V 650mAh
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Prepravka baterije

Post by Emigrant »

dragi FORD , grešiš . ono što si ti naveo nije " amperaža " vec kapacitet baterije ... ( koliko struje može dati za sat vremena ... ) a " amperaža " je struja koju vuče potrošač ....
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: Prepravka baterije

Post by Ford »

Pozdrav drug,
to sam namerno napisao... jer vidim da izgleda ne pozna pojam kapacitet baterije nego on to naziva "amperaža" pa zato sam mu i tako naveo.
Sve je OK. :wink:
bachke
Posts: 8
Joined: 15-12-2011, 22:45

Re: Prepravka baterije

Post by bachke »

Raja interesuje me dal zavisi sta mAh od A posto ne bi da mi mob "rikne"
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Prepravka baterije

Post by Emigrant »

neboj se nece . A ( struja ) je vrednost koju punjač može maximalno dati . uredjaj vuče koliko mu treba . treba samo paziti da A uredjaja ne bude vece od A punjača . kapacitet baterije ( mAh .. Ah kod auto akomulatora ) je struja koju može dati za jedan sat .
Post Reply