Popravka trake za trcanje

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
alex87
Posts: 3
Joined: 03-02-2015, 22:07

Popravka trake za trcanje

Post by alex87 »

Pozdrav

traka danas radila normalno, i sada je ukljucim i kada treba da krene samo se cuje cvak i izbaci mi E-4.

Model je Stealth 10, iz Grcke je doneta.

Pogledam u manal ono pise:

"E-4" : the motor runs too quickly, because the output voltage is too high. It is generaly causet by reasons as below:

4-1. maybe controler is NG ( sta mu znaci ovo NG :?: )
4-2. maybe the motor doesnt`t connect well.

Danas kada je radila podesavao sam traku jer je isla u stranu i koristio sam je skoro na maximalnoj brzini da vidim da li ce ici u stranu, ugasio i sada pre nego sto sam upalio malo sam je pomerio...

Skinuo sam poklopac i ima zelena dioda koja sjaji non stop, a crvena ispod nje se ukljuci samo kad treba da krene traka i kada izbaci tu gresku.

Primetio sam jos i da kada ukljcim glavni prekidac da se motor malo pomeri, milimetarski sad se ne secam da li je to tako bilo...

Sta mi je ciniti?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Popravka trake za trcanje

Post by nano »

Provjeri sve zice i konektore na glavnoj ploci i oko motora.Mozda si iskljucio ili pomjerio senzor ili enkoder koji mjeri brzinu trake.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
alex87
Posts: 3
Joined: 03-02-2015, 22:07

Re: Popravka trake za trcanje

Post by alex87 »

Pa proverio sam kontektore sve, dzekove sam povadio i vratio...

Kako izgleda taj senzor, kako bih mogao to da ispitam?
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Popravka trake za trcanje

Post by bob4 »

Lijepo sve kaže:
"E-4" : the motor runs too quickly, because the output voltage is too high. It is generaly causet by reasons as below:
Isti problem imam i ja :cry: ....Mjenjao sam tranzistore, gretz, elkoe; ali i dalje ista stvar....motor brzo krene uspori na namještenu brzinu i stane...
Nakon nekoliko pokušaja stavio sam sa strane, pa kad mi dođe volja dalje ću... :roll:
alex87
Posts: 3
Joined: 03-02-2015, 22:07

Re: Popravka trake za trcanje

Post by alex87 »

Kontam da je meni kontroler crkako. Tako pise i u manualu...

Sad nasao sam ja gde da kupim kontroler ali ne znam gde mogu da upisem u njega program i odakle mi program...
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Popravka trake za trcanje

Post by bob4 »

Ako ti radi upravljačka ploča, onda nije crkao kontroler.....Možda onaj drajverski čip
Post Reply