Mustek PowerMust 600 USB problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by tandrkalo »

Pozdrav, imam problem sa ovim ups uredjajima.
Imamo ih u mrezi nekih 10-11.
Prikaceni su bili na akumulatore od 33Ah kako bi gurali baznu stanicu za net kada nema struje.
Problem je taj sto su nam maznuli akumulatore na 5 komada i oni su tako radili dok nisu pocrkali, koliko dugo ne znam, verovatno jedan dan posle.
Sada kada im dovedem akumulator zapiste, pokusaju da ukljuce i odmah se iskljuce.
Da li je neko imao problem i mozda zna sta je riknulo na ovom cudu kada je radio bez baterije pa nije imao sta da puni?
Bio je jos jedan neki bezveze bez marke ali i njemu se isto desava, pokusa da ukljuci i odmah se iskljuci.
Hvala unapred svima na pomoci, srdacan pozdrav.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by stojke369 »

Da ne radi mozda na 24v, redno vezani akumulatori :?:
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by tandrkalo »

E sada toliki pajser nisam bas, nemoguce da su radili par godina na jedan pa sada kada su se pokvarili rade na dva :)
Naravno rade na jedan, to su oni upsevi kancelarijski obicni kinezeri.
Ne znam sta je moglo stradati, ali sa svima je isti problem.
Kontam da ima nesto kao na alternatoru automobila pa mora biti prikljucen aku da ima sta da meri dok puni, ako ga nema onda to nesto strada kao regler na alternatoru.
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by sashko »

verovatno ups ima logiku koja prepoznajhe unutrasnji otpor akumulatora,ili su ti vrisnuli izlazni tranzistori posto neki upsevi nisu predvidjeni da rade duze od 15 min ,a ti verovatno nisi imao ubacene ventove da ih hlade.
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by tandrkalo »

Kontam ako je to cudo napravljeno za 450W da 50W moze da fgura bez problema, napolju je hladno do j ovih dana, tako da i opcija pregrevanja ne dolazi u obzir, a i imao sam ranijih slucajeva da je radilo vise dana bez problema.
Pitao sam da li je neko mozda imao slicnih problema da ne raskopavam sve zivo da vidim sta se desilo ali cu morati.
A i ovaj forum se u poslednje vreme svodi na sprdnju i zajebanciju. Kontam da ne bih trebalo ni postavljati ozbiljne teme.
Tako da hvala svima i pozdrav.
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by Damir_Gsm »

Meni se to desavalo kad sam neznajuci pokusavao da ukljucim prazan aku.Ne znam zasto se ponasaju kod tebe tako al ups kad nema povezanu bateriju na izlaz on prosto ne radi.Ili pokusava da startuje ali gasi se isto ko sto ti sad slucaj.Sad ne tvrdim ali proveri akumulator nikad se ne zna :)
Pozz
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by tandrkalo »

Kontam da niko nije ni procitao prvi post koji sam napisao.
Problem je sto su lopovi ukrali, otudjili, bespravno odneli, ili kako vec da napisem, akumulatore.
Kada prikljucim ispravan aku nece vise da startuje, samo pokusa i iskljuci se. Nesto je vrisnulo.
Nisam bas sa vremenom ovih dana ali pogledacu cim budem imao vremena.
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by Damir_Gsm »

Sto si bre nervozan?Zbog akumulatore ili ups-e :)
Procitao ja to i evo dao sam pravo sebi da testiram sta radi ups kad mu skines akumulator jer imam kuci prikljucenu pumpu za parno preko ovaj koji spominjes u PRVI post i on prosto prekine sa radom.Ne radi vise,ali pa se i nista znacajno ne desava osim sto svira svremena na vreme pa sam doso do zakljucak da nisu mozda lopovi kad su krali akumulatore mozda kratko spojili izlazne kleme da bi ovo ne pistalo??Osim ako nisu bili onako opusteni pa su prvo iskljucili struju.Onda je po logici sigurno nesto ''vrisnulo'' ali eto iskustvo je kako vidis sa ove problematike malo pa ostaje da nam kazes sta si otkrio :)
pozz
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by tandrkalo »

Uh ma bem ti lopove :)
Testirao sam i ja, na ovim Mustecima kada se skine aku na krace vreme rade ok i kada im se vrati ponovo ne crkne nista, ali ako sljakaju recimo jedan dan bez akumulatora, takodje testirao do crkavanja na ispravnom onda prestanu sa radom, nista se ne desi ali prestanu. Pa kontam da mozda nije glavni cip riknuo.
Skinucu ovih dana izlazne tranzistore da vidim da li su ok, a ako je cip riknuo ne isplati se, ova cuda na oglasima su oko 1000 Dinara.
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Mustek PowerMust 600 USB problem

Post by tandrkalo »

Izvadio mosfete, oznake su ST P60NF, nijedan nije riknuo.
Koliko znam bez njih bi morao startovati, ali nece ni bez njih. Kontam da je naverovatnije stradalo ic kolo glavno, sve ove radne komponente sam pregledao i ok su.
Cak i relei svi su ok, vadio sam ih sa ploce.
Ostaje mi da ostavim fetove, hladnjake, relee i trafo pa da polako pravim jedan po jedan novi.
Post Reply