Video rekorder LG

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
gojko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 02-03-2010, 18:09

Video rekorder LG

Post by gojko »

Imam video rekorder/rikorder,kako god,LG koji je radio veoma malo,mozda je dvadesetak kaseta izvrtio,ostavljen u neku vrstu podruma i na neki nacin ga je zapljusnula voda. :cry:
Sad se desava sljedece; upali se,na displeju pokazuje sve,kasetu ne prima ali kad je uguram i upalim ga hoce da je izbaci.ne pali se sam kad ''uguravam'' kasetu u njega kao sto bi trebalo.po nekad hoce da razvuce traku oko glave ako ga izvaram,sto je veoma rijetko. oko mehanike nije nista prckano,samo je rastavljen da se vidi da nije nesto vidljivo. Jedino sto se vidi da se ''nadulo'' jest ovo sto je zaokruzeno na slikama.svi mikro prekidacici rade,reklo bi se. sta da gledam i ima li smisla nositi ga u servis?

Image
Image
gojko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 02-03-2010, 18:09

Re: Video rekorder LG

Post by gojko »

ne umijem slike postaviti da valjaju...
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Video rekorder LG

Post by nano »

Slikaj ti nama mehanizam,da vidimo sta aktivira uvlacenje kasete.
Ispod mehaniz,a .mozda i na glavnoj ploci bi trebao biti prekidac funkcija.Okrugli preklopnik u koji ulazi osoovina sa mehanizma i koji daje signal ploci u kojem je polozaju mehanizam.
Probaj ga naspricati kontakt sprejem i malo " razraditi".Najcesce ga treba otvoriti i ocistiti alkoholom.
Ako ti je video otvoren i obasjan svjetlom ,nece povuci kasetu ,jer su osvjetljeni foto tranzistori za pocetak i kraj
kasete .Znaci kad probavas ,moras staviti poklopac ili mu malo zamraciti gornju stranu..
Daj tacan model,pa mozda jos malo pogledam.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply