Ves masina nece da zakljuca

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Salle90
Posts: 4
Joined: 01-09-2014, 20:13

Ves masina nece da zakljuca

Post by Salle90 »

U pitanju je Ariston Hotpoint AR63

kada ukljucim i kliknem PLAY nece da pokrene nego samo nekoliko puta cvakce brava i to je sve. Kupio sam novu bravu misleci da je do nje problem, ali nije, nesto je drugo. Molim pomozite mi.

Evo i video:
http://youtu.be/ZyJmX3TLGfk
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: Ves masina nece da zakljuca

Post by vklepac »

nesto ju mehanicki blokira pa nemoze zatvorit do kraja,a zasto ti je presostat izvaden??? :ohno:
Salle90
Posts: 4
Joined: 01-09-2014, 20:13

Re: Ves masina nece da zakljuca

Post by Salle90 »

vklepac wrote:nesto ju mehanicki blokira pa nemoze zatvorit do kraja,a zasto ti je presostat izvaden??? :ohno:
Mogu li kako znati sta je konkretno crklo bez da kupujem nove dijelove pa da nagadjam...kao sto sam uradio i sa bravom jer sam mislio da je ona a dzaba dao pare.. :( :lol:
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: Ves masina nece da zakljuca

Post by vklepac »

pa nemoj nista kupovat,jednostavno provjeri onu zakacku na vratima perilice dal dobro sjeda u bravu,pitam ponovo zasto je presostat izvaden???
Salle90
Posts: 4
Joined: 01-09-2014, 20:13

Re: Ves masina nece da zakljuca

Post by Salle90 »

vklepac wrote:pa nemoj nista kupovat,jednostavno provjeri onu zakacku na vratima perilice dal dobro sjeda u bravu,pitam ponovo zasto je presostat izvaden???
Izvini molim te zaboravio sam ti odgovoriti na to pitanje. Zanesen sam ovim problemom. A inace to sto vidis je od druge ves masine. Stavljao da vidim da nije to, ali nije tako da je ostalo tu tokom snimanja onog vide-a :D

Provjerio sam zakacku, nije ona, cak zakaci tako dobro da jedva otvoris vrata.... al i dalje stekce ona bravica... iako nije 100% do brave jer eto novu sam stavio....
Skidao sam i maticnu plocu onu, gledao da na njoj nije nesto izgorilo, pokusavao traziti tragove gorenja i na onim pinovima na kablu, nema nista.... ne znam koji je drugi korak..... ako nesto znate preporucite mi? :?: :idea:

P.S. veliko hvala na dosadasnjim odgovorima
Salle90
Posts: 4
Joined: 01-09-2014, 20:13

Re: Ves masina nece da zakljuca

Post by Salle90 »

Dodoao bih jedan mozda bitan detalj. Da dok je masina radila, u poslednje vrijeme kad zavrisi sa pranjem pocne da cvakce brava (kao na video) i nece da otkljuca vrata, tako da sam morao mehanicki otvarati bravicu... Ali je radila masina i prala je... sve do jednom, sad nece ni da zakljuca, kao sto sam naveo...

Na vratima od masine odlicno radi ona brava... ali mozda se nekako savila na visokim temperaturama (iako ja ne vidim) pa sad je mozda previse u bravi tako da dolazi do toga da jedva otvorim vrata i kad je masina ugasena ili iskljucena iz struje. Ima li to veze...
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: Ves masina nece da zakljuca

Post by vklepac »

probaj premostiti bravicu,znaci izvadi je van i premosti kontakt na konektoru tako da masina ocita kao da je zatvorena,pa vidi sta ce se desit,dal ce zapocet pranje,mislim da na bravici mora bit shema kontakta
Post Reply