LG kucno kino LH-T6345D - DVD modul

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Fedja
Napredujem
Napredujem
Posts: 138
Joined: 14-01-2005, 14:55
Location: Mostar, BiH

LG kucno kino LH-T6345D - DVD modul

Post by Fedja »

Zdravo,

Imam LG-jevo kucno kino LH-T6345D. Laser me je poceo zezati, vecinu diskova nije htio da cita, a posto je uredjaj poprilicno star pretpostavljam da je laser oslabio i dosao do kraja svog vijeka.
Uglavnom, narucio sam na ebayu novi modul, i zamijenio ga.

E sad, prilikom zamjene modula, kad sam skinuo ove dvije sipkice po kojima modul klizi, izgleda da sam zeznuo mehanicko podesavanje visine. Na krajevima te dvije metalne sipke imaju dva sarafa s konusnim plastikama (zute i zelene boje), tako da okretanjem tih konusnih plastika moze da se stima visina zavrsetka metale sipkice (u rangu mozda nekih 3-4mm).
Koliko je ovo podesavanje osjetljivo, i da li postoji neka procedura kako podesiti krajnju visinu sipkica (trebam nastimati ponovo i lijevu i desnu visinu)?

Uglavnom, nakon zamjene modula sve dvdove ispravno ucita, ali prilikom preskakanja chaptera (sto ide vise prema vanjskom dijelu diska) zastopa, tako da pretpostavaljam da je do ovih visina, jer se na krajevima sipkice vise osjeti ta promjena.
Takodjer interesantno je da ove dvdove koje nije htio ucitati sa starim modulom sada ucita bez po muke, a jedan CD koji je prije citao bez problema sad kaze NO DISC. Da li se koristi isti laser i nacin i za CD-ove i DVD-ove, jer cini mi se da imam vise problema sa CD-ovima.

Dva potenciometra na novom modulu nisam nista dirao, ne znam da li to dodje fabricki podeseno, i da li tu treba nesto podesavati prilikom instalacije modula. Inace, koja je njihova funkcija? Jedan je za podesavanje jacine lasera, a drugi?


Hvala puno,
Lijep pozdrav!
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: LG kucno kino LH-T6345D - DVD modul

Post by Zez »

Ne diraj te trimere. Pozabavi se mehanikom; laser ti nije fokusiran kako treba.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply