Philips AZ382 muzička (mini) linija

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

Philips AZ382 muzička (mini) linija

Post by volter »

Pozzz, znate li gdje mogu pronaći šemu za ovakvu liniju http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpin ... KR&slg=AEN.
Ili može li neka sugestija za popravku, na liniji radi samo radio prijemnik (i na FM i na MW) USB, i CD player ne rade.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Philips AZ382 muzička (mini) linija

Post by nano »

Provjeri preklopnika za izbor laza (radio,usb,cd) i reci nam malo vise sta se desava kad prebacis na cd ili usb.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

Re: Philips AZ382 muzička (mini) linija

Post by volter »

Radio radi normalno, kad se prebaci na CD na dispeju izbacuje poruku da nema diska, za USB nisam siguran provjerit ću sutra. Da ne radi samo jedno ili CD ili USB ne bih ja ni pokušavao popravljati.
Nisam siguran, da li su USB i CD prestali u isto vrijeme raditi, onda bi kvar mogao biti vezan, ili je nevezan kvar, prvo je prestalo raditi jedno pa drugo neovisno.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Philips AZ382 muzička (mini) linija

Post by nano »

Za cd je najvjerovatnije otisao "laser".mozda je samo i prljav,ocisti ga lagano stapicem umocenim u alkohol,ali pazi da ne bude previse alkohola da ne udje dalje.Vidi da li se disk malo zavrti kad ga pokusava ocitati.-ako da,a ciscenje ne pomaze,treba mijenjati....Za usb pogledaj konektor ,da nije mehanicki ostecen.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply