elektricna instalacija u kuci

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
haribo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-04-2014, 12:57

elektricna instalacija u kuci

Post by haribo »

Pozdrav,prvi put sam razvodio struju na vikendici,provukao sam kablove i skopcao razvodne kutije,ostali su mi osuguraci da spojim (spojio sam FiD sklopku), imam 5 osiguraca od 16A i jedan od 20A,imam ukupno uticnica u kuci 14 uticnica u cijeloj kuci,razmisljam da bojler,ele. pec i ves masinu odvojim posebno na osigurac,a ostalo da podjelim da osigurace sto mi ostalo,svaki savjet je dobro dosao......... :D
haribo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-04-2014, 12:57

Re: elektricna instalacija u kuci

Post by haribo »

bilo kakav savjet primjedba je dobro do :ohno: sla...........
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: elektricna instalacija u kuci

Post by nano »

Sad je vec malo kasno za savjete kad si vec skoro zavrsio. :)
Uradi kako si rekao i nece biti lose.Ako si za rasvjetu koristio kabal 1,5 mm2 ,trebao bi staviti samo za te kalove 10A osigurac.Kao sto smo vec vise puta ponovili ovdje,osiguraci stite kablove.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: elektricna instalacija u kuci

Post by vklepac »

ali ako si vec radio nanovo; cemu samo 6 osiguraca i to vecinom 16A??? Naravno da bojler treba odvojiti kao i pec i ves masinu,ali ostaje ti 11 uticnica na 3 osiguraca...cemu 20A u vikendici ako ti je B16 preslab,stavi C16... za koju godinu vjerojatno ces jos nesto dodavat i onda naravno nema mjesta u ormaru pa opet taj vod kacis s drugim...kad se planira izrada instalacije prvo treba predvidjeti gdje ce stajati veci potrosaci te koliko vodova iz ormara je potrebno u koju prostoriju... rasvjetu odvajat od uticnica jer ti onda jedan luster radi sranje pa ti ne radi ni ono sta je u uticnici...uvijek se najvise vodova vuce u kuhinju jer tamo imas el.pec,mikrovalne,perilice i ostale gluposti koje vecinom u sebi imaju grijace koji su ujedino i najveci potrosaci...
Post Reply