Plazma TV, crna slika, ton tu

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

robimarko
Napredujem
Napredujem
Posts: 163
Joined: 23-03-2014, 17:49

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by robimarko »

Ma napon za koji je osigurač predviđen može biti i daleko viši i to nije nikakav problem.
Stao bi tu i 5x20mm stakleni sigurno,a njega imaš u svakoj trgovini elektronikom.
Naravno treba ti brzi,a ne spori tj tromi osigurač.

Daj sliku pa se lako da procijeniti stane li.
Stalle
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 04-06-2013, 16:38

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by Stalle »

Sto se staklenih tice, imam ih punu kucu (radim kucne kafe aparate), ali je mjesta jako malo. Mogao bih eventualno da izvlacim kablove, pa, ali,..
Mjesta je jako malo, cak sam nesiguran i sto se tice Axiala, posto odmah preko ide zastitni lim (mogu taj lim i izostaviti, ali se vjerovatno skuplja prasina, itd)
Evo slike, obiljezio sam i poziciju:
http://postimg.cc/image/jheb6my2l/
Posto je napon manje bitan, onda cu naruciti usput i jedan smd, uz axial, da probam. smd takodje ima sa 3A u ponudi, ali ne sa 32V pa sam ih zato zaobilazio. Uzmem po jedan, ili po dva odmah, po marku su, pa, neka ih :)
robimarko
Napredujem
Napredujem
Posts: 163
Joined: 23-03-2014, 17:49

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by robimarko »

Da teško je tu išta ugurati,probaj samo kratko spojiti kontakte dok ne kupiš osigurač,pa ako ga ne uspiješ nabaviti ostaviš tako.

Ma uzmi onda smd osigurač ako je tako jeftin
Stalle
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 04-06-2013, 16:38

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by Stalle »

Razmišljao sam da spojim kontakte i ostavim tako, ali vjerovatno ima smisla zašto tu treba biti osigurac, pa ne bih bas ulazio u rizik. Pogotovo što nije za mene, već pokušavam izaći u susret samohranoj majci, i ne bih bas da joj napravim belaj (smaracu vas još, kada ovaj riješimo, jer je dobila polovan Sony od drugarice, na kojem je međutim -a da one nisu znale, bivši poslije razvoda otvorio poklopac pa pokidao par elemenata na platini. Pokušaću da nađem šemu, pa kupim i stavim one dijelove koji fale).
Osigurače sam naručio, za svaki slučaj obe verzije, pa kada stigne- ugradim, javim obavezno rezultate.
robimarko
Napredujem
Napredujem
Posts: 163
Joined: 23-03-2014, 17:49

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by robimarko »

To će biti mučan posao,pogotovo ako se radi o custom komponentama
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by Kukinjos »

Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
Stalle
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 04-06-2013, 16:38

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by Stalle »

Hvala Kukinjos, već je postavljan video.
@robimarko
Nadam se da nece biti, jer se radi većinom o većim dijelovima (kondenzatori, memorija), pa se nadam da ću uz pomoć vas i slika istovjetnih platina sa neta- uspjeti odgonetnuti o kojima se tačno radi, pa ugraditi.
robimarko
Napredujem
Napredujem
Posts: 163
Joined: 23-03-2014, 17:49

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by robimarko »

Ako su kondići onda će biti dosta lakše.
Samo da nije neki custom ic ili neki ic specifične primjene u A/V industriji
Stalle
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 04-06-2013, 16:38

Re: Plazma TV, crna slika, ton tu

Post by Stalle »

Dakle, trica, bez kostiju :D
Dobio, ugradio, radi! :ohno:
Hvala vam puno!!!


Offtopic:
Kad vec, kao sto rekoh, resavam dva za druge- o svom nisam ni razmisljao, a gledam ga i trpim :lol:
Radi se o Samsungu, ima sjenu u desnom cosku, koja nekad igra, nekad je jaca, nekad slabija (cini mi se kada se zagrije da je slabija). Boje su uredne, mislim da nije do ekrana, vez pozadinske rasvjete. Ali, sta tacno/odprilike?
Post Reply