Problem sa laptopom

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
benad
Posts: 6
Joined: 28-02-2014, 23:56

Problem sa laptopom

Post by benad »

Imam problem sa laptopom.
radi se o dell precision n60 kada je ukljucen na punjac nece da upali a na bateriji upali i sve je ok.
imam nekog predznanja oko elektronike i racinara al to nije izgleda dovoljno
moje je pitanje da li se moze uzeti neki adaprer od 12v i spojiti ga nekako dole gdje baterija dodje na one kontakte pa da se preko toga napaja laptop imao sam jednom priliku da vidim jedan laptop kod kojega je tako uradjeno al nisam mogo da vidim unutra gdje je sta spojeno.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Problem sa laptopom

Post by nano »

Da li ti taj punjac puni bateriju na laptopu*Mozda ti je samo problem na konektoru na laptopu.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
benad
Posts: 6
Joined: 28-02-2014, 23:56

Re: Problem sa laptopom

Post by benad »

toj sve uredu sro se tice punjaca i konektora on napuni bateriju al nece da pali na punjac samo na bateriji radi
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Problem sa laptopom

Post by bob4 »

Znači izvadiš bateriju, uštekaš punjač i hočeš ga upaliti. Da li sam dobro postavio pitanje?
benad
Posts: 6
Joined: 28-02-2014, 23:56

Re: Problem sa laptopom

Post by benad »

tako je ne moze upalit bez baterije a puni je. a kad ga upalim na bateriji i ukljucim punjac ugasi se laptop zato hocu adapter da prikljucim umjesto baterije kad spojim pus od adaptera na pin na laptopu plus i minus na minus pin na laptopu samo blicnu lampice al nece da upali ima 9 pinova 2 su plus 2 su minus a sotalih pet ne znam zasta su ili sta na njih spojit.
Gregi
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 51
Joined: 04-01-2010, 12:51

Re: Problem sa laptopom

Post by Gregi »

koliko dugo traje baterija kad radis preko baterije. imao sam takvih situacija da neki laptopi jednostavno nece raditi bez baterije a prikljuceni na mrezu, a opet se ugasi ovako kako ti kazes jer je baterija neispravna. imao dva slucaja ali se vise ne sjecam ima tome dosta :P
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Problem sa laptopom

Post by Khaderah »

Probaj za početak ovo, ako je punjač ispravan
1. Click Start and type device in the search field, then select Device Manager .
2. Expand the Batteries category.
3. Under the Batteries category, right-click the Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery listing, and select Uninstall .
WARNING: Do not remove the Microsoft AC Adapter driver or any other ACPI compliant driver.
4. On the Device Manager taskbar, click Scan for hardware changes .
Alternately, select Action > Scan for hardware changes .
Windows will scan your computer for hardware that doesn't have drivers installed, and will install the drivers needed to manage your battery's power.

ako ovo ne upali . resetiraj bios na default postavke
Post Reply