Blaupunkt RTV 820 HI FI

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

Pozdrav imam problema s navedenim video rekorderom naime vodilice glave ukoliko sam ih dobro nazvao nikada ne dolaze do kraja svojih "tracnica" :) te vrpca ne dolazi do glave i nema ni slike ni tona.Pa sam htio pitati dali da bih vidio sto je morao rastaviti kompletni pogonski mehanizam ili ima koji jednostavniji način?Ukoliko treba kompletno rastaviti (iako ovo nije za u ovi topic :oops: ) da li iko ima service manual?

Zahvaljujem :D

Evo slika ako se moze raspoznat ista :) :
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 7/rboi.jpg
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

Pozdrav da li iko ima mozda service manual za navedeni video rekorder? Hvala :D
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by nano »

Provjeri da li ti se onaj nosac u koji guras kasetu i koji je spusta,spusti do kraja.Onda provjeri
glavni remen,mozda proklizuje.
Vidi jos i preklopnik funkcija,obicno se nalazi sa donje strane ili na samoj ploci i ma vise izvoda,a u sredini je osovina koju okrece neki dio mehanizma.Trebao bi ga rastaviti i ocistiti klizne kontakte .
Davno je to bilo i dosta sam zboravio ,ajd slikaj jos koju sliku da vidim hocu li se prisjetiti necega.
Moras izvaditi mehanizam i vidjeti da li je sve u pocetnom polozaju,obicno imas oznake na zupcanicima.Onda
rucno okreces motor koji upravlja spustanjem i vodilicama i gledas ide li sve kako treba.
Provjeri i zatezac sa strana vodilica ,da ti oni ne blokiraju vodilice.

Nisam popravljao video vise od 10 godina,zaboravilo se :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by nano »

Kazu da je ovaj Panasonic isti kao taj Blaupunkt

http://freeservicemanuals.info/en/servi ... nic/NVF75/
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

Pozdrav hvala na pomoci :D evo sam pregledao mehaniku i rješio sam problem sa vodilicama glave,bio je jedan zupcanik ispao iz "sustava" pa sam ga namjestio zahvaljujuci tome sta ste mi rekli za oznaku pocetne pozicije :) no sada kad sam spojio na tv kvaliteta slike je losa :ohno: iako sam stavio jednu original kazetu za koju sam siguran da je kvalitetna i nije izlizana....pa da li treba sada izvršiti unutarnje "adjustments-e" na glavi?Nadan se da Vas ne preopterećujen s ovim :)
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by nano »

Ne diraj postavke....probaj samo ocistiti glavu.Navlazis krpu cistim alkoholom i pritisnes prstom na bubanj
ali lagano i onda okreces bubanjNe pomjeraj prst vertikalno ni za zivu glavu,znaci samo drzis lagano pritisnuto i rotiras bubanj ddrugom rukom.Onda ocisti i tonsku i sinhgro glavu ,ona je uspravno s desne strane bubnja.Ako to ne pomogne ,moras naci rasjeceni sarafciger i probati postelati vodilice po visini.Vidis na svakoj je zarez pa ososvina ,pa zarez,zato ti treba rasjeceni sarafciger.Prvo pogledaj da li traka lezi na utorima ispod glave sa obe strane i onda stelaj i gledaj sliku.Pipkav je to posao ,ali se moze.
Ako ne uspjeva,onda ti je mozda i glava vec izlizana...
E da, i sacekaj obavezno minutu dvije da se bubanj osusi potpuno od alkohola,jer ce ti se u protivnom traka zalijepiti za bubanj
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

Pozdrav evo ja išao danas da cu oprati glavu ali sam prvo išao zamijenuti scart kabel za provjerit i idem ubaciti kazetu i ništa se ne događa :ohno: ne uvlaci je ali glava se odma vrti i nije mi jasno sto se promijenilo kad mi je jucer (osim slike) odlicno radio? :shock:
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by nano »

Mozda si osvjetlio senzore.Nekada moras staviti poklopac ,jer okolno svjetlo aktivira senzore za kraj trake ,pa je video malo "zbunjen"
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

A znam probao sam vec :( i dalje nista malo vrti glava kazeta nista i iz upaljenog pređe u stand-by......nije valjda kad sam mu namistio zupcanike pa se poremetilo i ispalo iz timinga :cry:
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

Evo sam rastavio mehanizam za uvljačenje/izbacivanje kazete i sve izgleda u redu cini mi se da zbog mehanizma on vrti kao da je premotavalje ili play nisam siguran?ocito cu morati sve to do detalja pregledavati...
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by nano »

Eh..bas taj mehanizam je skoro pa najkompliciraniji.Pogledaj sta si pomjerao,pa probaj vratiti na staro i vidi sta se dogadja.
Je li taj ima onaj zupcasti narandzasti remen?Ako je ,mislim da su oni imali problema sa plastikom sa desne strane po kojoj klizi korpa za kasetu.Nesto je tamo pucalo pa mehanizam preskoci.
Eto vadim nesto iz sjecanja,a moj savjet ti je da batalis taj posao i da predjes na nesto modernije :D .
Znanje oko tih stvari ti vise nece pomoci .Jedino ako si sentimentalno vezan bas za taj video ili imas kolekciju "crtanih" filmova na kasetama,pa ti se tesko odvojiti od njih :wink:
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Blaupunkt RTV 820 HI FI

Post by Endeo »

Nije nisam emocionalno vezan :D ovo mi od strica samo mi ga je zaj bacit jer je jako zanimljiv dizajn koje sve funkcije ima ali eto probacu....je ima te narancaste :lol: ali vidija san da je na jednom zupcaniku koji odispod ima neki komad plastike nesto je tu puklo pa bice pribacilo a eto rastavit cu kad buden ima vrimena pa ako uspije uspije a ako ne onda...... :wink:
Post Reply