Kako dodati tipku na resiveru ?

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
mesa6256
Posts: 8
Joined: 03-03-2012, 16:07

Kako dodati tipku na resiveru ?

Post by mesa6256 »

Vrlo zanimljivo pitanje...kako na nekom uredjaju dodati tipku recimo "menu" ako je fabrika ostavila samo program plus i minus i ton plus i minus...daljinski nemoguce nabaviti a univerzalni daljinski pokrece sve osim te komande...probano sa vise univerzalnih daljinskih (najmodernijih i najskupljih ) od kojih samo jedan sve radnje obavlja osim da pokrene instalacioni menu...Ima li neko ideju?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Kako dodati tipku na resiveru ?

Post by nano »

Nije jednostavno ,koji je prijemnik u pitanju?
Treba naci shemu....pa vidjeti kako su na procesor spojene postojece tipke i da li je moguce dodavanje.
Onda data sheet od procesora,pa prouciti ulaze za tipke
Pa software,tj. kako taj procesor zna koja je tipka za sta,to mu kaze program koji pogoni cijeli prijemnik.
Mislim da je neisplativo s obzirom na cijene prijemnika.
Uzmi univerzalni daljinski koji moze uciti kodove ,posudi od nekog original daljinski i pomocu njega isrogramiraj
taj univerzalni.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: Kako dodati tipku na resiveru ?

Post by jazz »

Probaj naći info o orginalnom daljinskom (valjda ga netko na planeti ima) ili popis IR komandi za navedeni uređaj, npr:
http://www.remotecentral.com/cgi-bin/co ... tion_tv_0/

I onda napraviš svoj DIY daljinski, koji radi sve što ti treba, ili isprogramiraš univerzalac.
mesa6256
Posts: 8
Joined: 03-03-2012, 16:07

Re: Kako dodati tipku na resiveru ?

Post by mesa6256 »

Sve vase price lijepo zvuce...nisam amater..u pitanju je resiver kablovski Di Vision VDC 1000MHP ..nema niko originalni daljinski...daljince univerzalne sa "lern" tipkom imam ,kao i druge sa velikom bazom kodova i samo jedan daljinac univerzalni sa 1 kodom pokrece taj resiver (univ dalj je Medion MD 81035 ) rade sve komande izuzev tpke menu koja prebacuje kanal naprijed ...resiver ima rs 232 konektor ali sw za taj resiver nema na netu..baciti ga u kantu ili sta dalje ???
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Kako dodati tipku na resiveru ?

Post by nano »

Ako ne nadjes pravu dokumentacije ,vrlo tesko ces to napraviti.
Cudno da samo ti imas taj prijemnik.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply