Cross Trainer EL8

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
seha985
Posts: 10
Joined: 07-04-2013, 00:04

Cross Trainer EL8

Post by seha985 »

Pozdrav..
Prije par dana sklopio sam Cross Trainer EL8 koji je lezao u podrumu neko vrijeme.Zadnji put prije rasklapanja radio je uredno medjutim nakon sto sam sve smontirao vidio sam da mu monitor ne radi.
Ponasa se tako da kad ukljucim adapter u struju na monitoru se pojavi samo blaga promjena ,bez da upali neki broj ili da se cuje pocetni zvuk.
Naravno otvorio sam ga i nisam mogao vidjet ni izmjeriti da je nesto crklo.Elektroliti pokazuju da su dobri sve ostalo izgleda OK ali on i dalje ne radi.
ako neko ima schemu od digitale ili ako je imao nesto slicno na servisu ..svaki savjet dobro je dosao.
pozdrav i hvala.
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Cross Trainer EL8

Post by LAF »

Ima li ta sprava negdje kakvu bateriju-punjivu koja cuva podatke? Ako ima, vjerovatno se ispraznila od
dugog stajanja i treba je promijeniti.-

pOz
seha985
Posts: 10
Joined: 07-04-2013, 00:04

Re: Cross Trainer EL8

Post by seha985 »

..i ja sam prvo na to nesto pomislio,pa sam ga jos jednom raskopao nebil sta pronasao ,al nazalost nisam vidio nikakvu bateriju.U svakom slucaju tebi hvala na savjetu,ako neko ima jos neku ideju dobro bi mi dosla.
Lafe hvala puno..:)
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Cross Trainer EL8

Post by Zez »

Ima li možda u tom podrumu vlage?
Lijenost je iz raja izašla.
seha985
Posts: 10
Joined: 07-04-2013, 00:04

Re: Cross Trainer EL8

Post by seha985 »

hmmm neka vidljiva vlaga ne postoji, to bi se dalo vidjet i na samoj ploci,tacnije poznato mi je stanje ploce kad dohvati vlage,al za svaki slucaj uzet cu malo prebrisat alkoholom tek toliko da i to smetnem s uma.
Naj gore od svega toga jeste to sto tu elektroniku ne mogu nigdje kupit da je komplet zamjenim,tako da sam prinudjen da je pokusam popravit.Stabilizacija napona preko 78L05 je uredna,napajanje eeproma je ok,neki naponi (pobude) sa procesora imaju ,ali displey osim sto malo promjeni jacinu ikonica nista drugo se ne desi.
Hvala na savjetima..:)
Post Reply