Sony TV -problem sa scart-om

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Niksi84
Posts: 9
Joined: 11-03-2013, 18:05

Sony TV -problem sa scart-om

Post by Niksi84 »

Evo ovako,moj TV ima od ulaza sledeće:AV1,AV2(scart),AV3(činč),S-video i normalno RF za kanale...E sada problem je u sledećem:Kada ubodem neki uređaj u AV1 on mi taj signal meša sa ostalim ulazima,ali isto tako i sa RF ulazom...Znači ništa ne mogu da gledam dok ne isključim taj uređaj koji se nalazi na AV1 ulazu...Da li neko ima ideju šta bi moglo biti problem?Unapred zahvalan na pomoći...
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Zez »

Očito preklopnik (elektronički, dakako) za izbor izvora signala ne odrađuje svoj posao. A zašto, to je već malo teže. Možda je neispravan on, možda je njegov upravljački sklop podivljao. Probaj naći shemu, ima ih na netu pa prati signale. Inače, moj savjet je da bježiš od marke Sony. Generalno gledajući, kvaliteta im nije ni blizu nekadašnjem renomeu kojeg je Sony imao. Dozvoljavaju si kikseve kakve ne bi smjeli niti u snovima.
Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by puknuti »

Ako te tješi tako i kod mene redi neki philips , stari crt televizor .Da li je to zbilja kvar ?
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by LAF »

Za svaki slucaj svi koji imate takve probleme provjerite jeli imate p u n e skart kablove
jer na trzistu ima svega.-

pOz
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Zez »

Zapitaj se bi li on stvarno tako trebao raditi. Očito, odgovor je negativan. Znači nekakva nepravilnost jest u pitanju pa je valja pronaći i ukloniti. Hoće li to biti lakše ili teže, moguće ili nemoguće (problem sa nabavom potrebnih dijelova), isplativo ili neisplativo druga je priča.
A puni ili djelomični skart kablovi (puni zapravo jako rijetko trebaju kod kućne upotrebe) s time nemaju veze.
Lijenost je iz raja izašla.
Niksi84
Posts: 9
Joined: 11-03-2013, 18:05

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Niksi84 »

Ok,moraću da potažim šemu pa da vidim šta i kako...Kada bih barem znao u kom delu bi mogao biti problem?Da se beži od marke Sony,to već odavno znam...Ali ovaj moj ima tako dobar ekran i kvalitetnu sliku...Zato ga i volim...Ipak,Sony je Sony...Hvala vam na odgovorima,ako imate još neki predlog,javite...
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Zez »

Ako uspiješ naći shemu pogledaj gdje su scart priključci pa onda unazad po vodovima.
Lijenost je iz raja izašla.
Niksi84
Posts: 9
Joined: 11-03-2013, 18:05

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Niksi84 »

Probaću da nađem šemu,pa se javljam ovde...Hvala ti...;)
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Zez »

Nema na čemu. Probaj krenuti odavde:

http://www.eserviceinfo.com/
Lijenost je iz raja izašla.
Niksi84
Posts: 9
Joined: 11-03-2013, 18:05

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Niksi84 »

Upravo sam na tom sajtu našao šemu za ovaj moj model TV-a...Moram dobro da je proučim...Hvala ti...;)
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Sony TV -problem sa scart-om

Post by Zez »

Nemaš brige. Samo ti to riješi.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply