Eurolite LED T-36 pinspot

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
sivi
Posts: 11
Joined: 06-09-2012, 21:14

Eurolite LED T-36 pinspot

Post by sivi »

Trebao bi pomoć oko gore navedenog reflektora.Reflektor ima 61 diodu u tri boje.Zelena,crveta i plava.Stvar je u tome da se plave led diode gase i pale ili tinjaju.Prelemio sam sve spojeve i događa se isto.Kada skinem prednju zaštitnu gdje su diode i pomičem neku od ugašenih proradi mi.Kad isključim iz mreže,opet upalim taj red je ugašen ili tinja.Ako netko zna kaj da napravim nek mi pomogne.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Eurolite LED T-36 pinspot

Post by nano »

Mozda ti u nekoj diodi prekida.Lagano kuckaj po diodama redom pa vidi koja je najosjetljivija,a mozes i mjeriti multimetrom kad je ugaseno.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: Eurolite LED T-36 pinspot

Post by yt1nvs »

Pa cim reaguje na pomeranje(mrdanje,drmanje)logicno je da je kvar mehanicke prirode tacno mesto kvara moras naci sam nema pravila.Eventualno mozda je nesto u kratkom spoju u tom redu a ti ga pomeranjem otklonis npr.
sivi
Posts: 11
Joined: 06-09-2012, 21:14

Re: Eurolite LED T-36 pinspot

Post by sivi »

Hvala na odgovorima, pregledao sam pločpicu ništa nisam našao, nije mi jasno to da crvene i zelene rade sve samo je problem s plavima.To mi se događa na 2 reflektora.Nije valjda cijela serija plavih dioda loša onda budem se namjenjao.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Eurolite LED T-36 pinspot

Post by stojke369 »

Vidi poigraj se onim dip prekidacima pozadi. Moze da se namesti da prepere samostalo bez nekog pravila. moze da se aktiviraju u ritmu muzike, a moze i da se adresiraju za kontroler. Imao sam skoro na popravci slican. Vidi skini uputstvo kako se podesavaju dip prekidaci. Tako da mislim da nije kvar u pitanju vec podesavanje.

http://download.showtechnic.de/data/doc ... 010021.pdf

Image
Attachments
auto.JPG
(13.83 KiB) Downloaded 1 time
sivi
Posts: 11
Joined: 06-09-2012, 21:14

Re: Eurolite LED T-36 pinspot

Post by sivi »

Imam manual i složen je. To radi, nego ispadne da pola dioda rade pola ne, od tih pola kaj ne rade pola tinja tak da mislim da nije problem u preklopnicima.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Eurolite LED T-36 pinspot

Post by stojke369 »

Meri pa vidi da li to prekidaju diode ili takav napon ide iz drajvera.
Post Reply