NF 100W

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

NF 100W

Post by bob4 »

Ajde pomozite čovjeku (ja neznam); javio se na forum.hr sa ovim tekstom:
Ponosni sam vlasnik dvokanalnog audio pojačala 2x100W sinusne snage kojeg sam izradio prema shemi iz ABC tehnike negdje sa kraja 80-ih, pretpostavljam da se radi o godinama 1987-1989, a brojevi bi trebali biti negdje od cca 300 pa malo više.

Ako netko ima rečeni primjerak časopisa, treba mi samo sken (ili fotografija) stranca sa shemom i opisom pojačala. Tijekom godina uspio sam izgubiti shemu pa sad mogu samo "nabadati", a htio bih promijeniti elektrolite i još neke sitnice...

Rijetko su objavljivali tako "komplicirane" sheme, a ova je stvarno prepuna tranzistora (nema IC-a), projektant si je stvarno dao truda, a dana je i shema štampe i raspored komponenata. Napajanje je preko trafa 2x30 VAC (2x40VDC)... Tako da ne može biti zabune

Pojačalo (x2) je stvarno vrhunsko, iskoristio sam ga i za maturalni rad, mjerio karakteristike, klirfaktor, svašta nešto, do današnjeg dana se koristim s njim(a) u paru sa RIZ alfa 6 kutijama, a nemam čak ni shemu...
Dali netko prepoznaje, ima shemu , ili slično?

Image

Uploaded with ImageShack.us
Post Reply