problem sa dual core procesorom.

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

problem sa dual core procesorom.

Post by hasko95 »

zdravo svima.nedavno sam reinstalirao komp.nabacio sam windovs 7 x32, umjesto XP-a i sada imam problem sa procesorom koji dual core 3 ghz(intel)tako sto mi ne pokazuje drugo jezgro procesora dok je kod predhodnog windovsa pokazio oba jezgra,do cega bi moglo biti,ima li kakve veze novi sistem.maticna ploca je dell 480 optiplex(nisam bas siguran za broj).svaki savjet je dobro dosao jer zato sam ovdje sa vama.pozz
MajstorX
Posts: 16
Joined: 25-10-2012, 17:23

Re: problem sa dual core procesorom.

Post by MajstorX »

Si instalirao windows 7 32bita a procesor je 64 bita ili je problem neki u biosu mozda nisi otkljucao oba jezgra ali intel ima mogucnost da iskljuci jezgro ako se ne koriste zahtevni programi,i smanji frekfrenciju,maticna je dell optiplex el to maticna laptopa ili nekog servera,nisam cuo za dell maticnu plocu.


Moj procesor je Intel Celeron 2.0GHz 1MB L2 533MHz magistrala i dobro se pokazao misli umesto mene :D
Image
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: problem sa dual core procesorom.

Post by hasko95 »

e,sad neznam odakle je maticna jer sam je takvu dobio u centralki,kupio sam od covjeka koji to sklapa,kazem radio je normalno na xp-u dok sad ne pokazuje,pokusao sam preko msconfig da ga aktiviram al tamo uopste nema broja 2 nego samo broj 1,sad koji mu je vrag.
Milentije
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 20-05-2011, 20:55

Re: problem sa dual core procesorom.

Post by Milentije »

Skini CPU-Z program, pogreni ga, napravi screenshot pa postavi sliku ovde da vidimo koji je tacno model CPU-a.
User avatar
Klokan
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 419
Joined: 29-03-2011, 18:29
Location: Pakrac - Hrvatska

Re: problem sa dual core procesorom.

Post by Klokan »

Instalacija 64bitnih windowsa bi trebala rijesiti problem
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: problem sa dual core procesorom.

Post by hasko95 »

e,bas tako je i bilo instalirao sam windovs7 64 bita i sad radi.
Post Reply