TV s drugom šasiom... problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Iber
Posts: 1
Joined: 28-11-2012, 15:56

TV s drugom šasiom... problem

Post by Iber »

Dakle ovako, Dobio sam tv na slaganje, i njemu je rikno TDA9367 odnosno nije davao plavu boju nešto još s mrežom nije kako treba.
Našao sam čovjeka koji prodaje isti takav tv za 250kn, odprilike tolko dođe i navedeni TDA pa reko zašto da se mučim.

Jednostavno sam kupio taj tv odnosno samo šasiju da mi bude jeftinija poštarina i ustanovio da nije isti model šasije.
Provjeravo sam prije nego sam to sve pospajo ekran i H-V zavojnicu na ekranu i sve je isto kao i na orginal šasiji. Jedino nije pasao molex od zvučnika koji je 1x4 a na šasiji je 2x2.

Upalio sam tv i sve je bilo ok, jedino sam morao malo razvuč sliku po vertikali. Nakon par minuta dok sam popravljao tu vertikalu tv se ugasio, i trebalo ga je upalit preko tipke.
Tv je radio jedino kad sam držo tipku ali nije bilo slike, na kraju sam ustanovio da je ploča s tipkama ukopčana u krivi konektor te spojio tamo gdje treba, opet sam stisnio tipku i upalio se tv ali je prevladavala crvena slika, nakon što sam ukopčo scart pojavila se slika crvene boje koja je šetala ljevo, desno po ekranu i lagano prema gore.
Mislim da je rikno ovaj LA8633XX na šasiji je LC863324A, pa me zanima gdje ima njega za kupit, dal moram neki program u njega stavljat jer kolko sam po datasheetu vidio da je to MCU. Jel ima ko mrtav tv s tim čipom????

I još jedna stvar jel moguče da on upravlja vertikalom i horizontalom jet vidim tu neke pinove v-syn i h-syn?

Slika šeme:
http://i45.tinypic.com/2aalikj.jpg
Post Reply