Popravka laptopa

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Popravka laptopa

Post by mirzza »

Pozz svima,
Dobio sam laptop da popravim Toshiba satelite L755-S5216 kad sam pitao covjeka sta je problem kaze bio sam na internetu odjednom se laptop usporio i jedva da sam ga magao ugasit, poslje toga sve opet isto sporo skorz.

Mislio sam da je virus u pitanju i bez razmisljanja sam instalirao novi windows (Windows 7 home premium x64-laptop za njega ima licencu).
Nesto je dugo dizao sistem kada je zavrsio sve je sporo bilo strasno,do te mjere da ni winrar nije mogao instalirat izbacio je not respondend, pa sam ga ponovo reinstalirao, ali problem je bio isti.

Otvorio sam laptop pregledao kuler, ocistio hladnjak, kontakte RAM-ova ocistio, sve sklopio i opet isti problem.

Ako neko zna o cemu se radi i kako rijesiti problem bio bih mu zahvalan.
Brdar
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 73
Joined: 14-02-2009, 19:54
Contact:

Re: Popravka laptopa

Post by Brdar »

Prijatelj je imao sličan problem u njegovom slučaju bilo je do hard diska. Hard Disk nije skroz otisao racunar ga je prepoznavao ali se laptop palio po 15 minuta i apsolutno nista nisi mogao raditi sa njim. Moja preporuka skini linix neki preporucujem ubuntu ili neku drugu distribuciju pa ga butaj direkto sa usb-a ili sa cd-a ako laptop radi normalno onda je do diska.
http://www.prejako.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: Popravka laptopa

Post by mirzza »

Evo bas sam stavio iz drugog laptopa HDD i racunar radi bez problema.
Hvala puno na pomoci :)
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Popravka laptopa

Post by batka »

Moj predlog je da skines stampanu plocicu i ocistis ( ili jos bolje da prelemis!) kontakte na plocici prema mehanici HDD.Cesto puta znaju da oksidiraju i prave takve probleme ( usporavanje!) i to iznenada ,bez nekog osobitog razloga.Vredi probati.
Kosovic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 17-09-2009, 19:41
Location: Vrbas, Srbija

Re: Popravka laptopa

Post by Kosovic »

Ne verujem. Pre bih rekao da su bed sektori i to ih verovatno ima dosta. Kada sistem "nagazi" na bed sektor, pa ne može da pročita šta je u njemu, pretežno se tako ponaša. Ne mora da bude 100%, ali pre bih rekao da je to. Uglavnom, zakači taj hard negde, pa testiraj nekim alatom njegovog proizvođača.
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: Popravka laptopa

Post by mirzza »

Ma kupio sam novi HDD sada laptop radi bez ikakvih problema :)
Post Reply