HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje biosa

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Jocoo
Napredujem
Napredujem
Posts: 104
Joined: 16-03-2012, 15:07
Location: Split

HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje biosa

Post by Jocoo »

Pozdrav!

Stvar je sljedeća, brat mi ima ovaj laptop kojem je prvo riknuo čvrsti disk, pa sam ja s e-bay naručio novi disk koji me je izašao 300 kn, dakle više nego što vrijedi taj laptop.

I sad kad stavim taj disk, i krenem raditi instalaciju Windowsa CD se boota i dođem do opcije da formatiram disk i da se datoteke kopiraju. I onda kada se računalo restartira neće nikako da se boota s diska, znači mjenjao sam opcije u Bios-u, da se boota s diska prvo i opet ništa.

Pošto laptop ima 2 pločice ram-a, prvo sam vadio 1 pa 2, ali opet ista stvar.

Također laptop se čudno ponaša kad uđem u bios, treba mu dosta vremena, te katkad BIOS se samo zamrzne.

2 Puta sam resetirao BIOS, i on se uredno resetira, znači sad se poništi i ostale postavke, međutim opet se isto ponaša. Tako da mi je jedino što je preostalo fleshanje Biosa.

Nezz, je li to može biti problem ali kad se laptop upali piše da je Bios od ze4000.

Također da napomenem da je laptop bio kod servisera i on nije ništa uspio popraviti.

Sad se vjerojatno pitate što se zajebajem oko ovakve stare kante, razlog je što sam kupio novi disk od 300 kn, a i ovaj laptop kad je ispravan bratu mi je sasvim dovoljan za tu i tamo nać štogod na internetu.

Hvala!
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by nano »

bit ce neki problem sa kontrolorom za disk (sata ili pata?)
a mozda ti taj novi disk nije dobar...zasto sa ebay-a,zar nema kod nas diskova za laptope po skoro istoj cijeni?
neki poseban disk?
vidis li disk u biosu svaki put kad udjes?
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Jocoo
Napredujem
Napredujem
Posts: 104
Joined: 16-03-2012, 15:07
Location: Split

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by Jocoo »

nano wrote:bit ce neki problem sa kontrolorom za disk (sata ili pata?)
a mozda ti taj novi disk nije dobar...zasto sa ebay-a,zar nema kod nas diskova za laptope po skoro istoj cijeni?
neki poseban disk?
vidis li disk u biosu svaki put kad udjes?
Prepoznaje i stari i ovaj novi disk kad uđem u Bios, sa starim je bio problem kad bih ga želio formatirati, ne bi prikazao njegov puni kapacited, katkad bi pokazao 16, katkad 20, i onda kad bih kliknuo da se formatira samo bi mi se laptop srušio.

Disk je istog kapaciteta ko i originalni 40 GB, samo nisam nigdje kod nas uspio pronać za ovaj laptop.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by nano »

mozes li probati taj novi i stari disk na nekom drugom laptopu?
bit ce da ti je nesto na maticnoj....a to ti je nesplativ,ako i moguc popravak
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Jocoo
Napredujem
Napredujem
Posts: 104
Joined: 16-03-2012, 15:07
Location: Split

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by Jocoo »

Nažalost ne mogu, tako da će laptop u djelove, samo šta misliš oće to netko htjet kupit, npr. imam taj novi disk koji sam platio 300kn, imam ram 2 pločice po 256, optički pogon, i sve ostale djelove osim matične?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by nano »

ma hoce...svaka roba ima svog kupca....daj oglas
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Jocoo
Napredujem
Napredujem
Posts: 104
Joined: 16-03-2012, 15:07
Location: Split

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by Jocoo »

Šta misliš koliko mogu tražiti za ovakav laptop s neispravnom matičnom, novim diskom, putnom torbom i novim univerzalnim punjačem sa svim nastavcima? Može li neka cijena oko 350 kn?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: HP Pavilion ze5170 - mislim da je potrebno flashanje bio

Post by nano »

probaj....znas kako se trguje ...stavis malo vise nego sto ocekujes...pa pomalo spustas cijenu :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply