problem sa bezicnim telefonom

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

problem sa bezicnim telefonom

Post by hasko95 »

pozdrav ljudi,jeli neko imao problem sa bezicnim(fiksnim)telefonom,kad ga spojim na telefonsku uticnicu ne dobijam signal samo sumi,pokusao sam svaku zicu da spojim kao sto je spojemni ovaj stari telefon al nista,telefon je iz austrije,da nema mozda kakve veze sa dekodiranjem ili je nesto drugo,bio je navodno ispravan(radio je)u austriji.fhilips je marka,ako imate kakvih savjeta reci te mi i bit cu vam zahhvalan.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by nano »

ako imas one mikroutikace RJ45,mislim da se kod njemaca (a onda mozda i u Austriji) koriste dva vanjska pina na 4 pinskom,a kod nas dva unutrasnja...ne znam kako si probao zice,ali provjeri to...znaci trebas kabel koji ima 4 zile(koji ide u telefon) i onda moras one dvije vanjske spojiti na uticnicu u zidu,tj. na tel.liniju
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by hasko95 »

ovaj telefon ima sest pinski konektor pokusao sam svaku zicu da kombinujem sa svakom pa se mozda tu malo i izgubim,njih je dva kao u paru i veza izmedju njih dva radi al na glavnu uticnicu nikako da nadjem prave zice.uradio sam to sto si mi rekao na jednom fiksnom telefonu na kojem postoje cetiri zice i njih sam spojio kako si mi rekao i telefon radi al na ovim bezicnim pa nikako.mislio sam ih nositi u postu jer sam ovu trecu godinu dole na praksi al rekoh bolje da pokusam neke stvari rijesiti sam naravno uz vasu pomoc.
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by LAF »

Navedi tacno tip telefona, oznaku sa baze, postoji sansa da je ISDN.-
hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by hasko95 »

telefon je simens,gigaset al145,to mu je kao neka oznaka,samo sto ne mogu nikako da dobijem signal,pokusao sam na podesavanjima nesto da uradim al nema tamo nista posebno sto bih moglo koristiti,vjerovatno je isti fazon kao i na onom fiksnom telefonu gdje je cetiri zice dok je ovdje sest,kad bih sad znao koje su od njih dve upotrebljive.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by nano »

izgleda da nije ISDN
je li poljosnati kabel taj sa 6 zica?trebalo bi da koristis zice 2 i 5 ,sa bilo koje strane gledano
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by LAF »

hasko95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-07-2012, 09:10

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by hasko95 »

imam okrugli kabal al sam pronasao drugu i petu zicu tj.pink i smedja i spojim to i imam kontakt al mi tamo na bazi pise ,,prijavite se,,i nemam signala.
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: problem sa bezicnim telefonom

Post by LAF »

Sa linka koji sam postavio skini uputstvo, tamo pise na trecoj strani o automatskoj prijavi
pokretne stanice (slusalice) na bazu, a na 6 stranici pocinje kako rucno prijaviti dodatnu
slusalicu.-
Post Reply