Rolsen

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
electron
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 225
Joined: 28-02-2009, 19:20
Location: Serbia

Rolsen

Post by electron »

Imam problem sa bojom TV Rolsen C21R70T, sve sam proverio i "O.K." je, ima neko neku ideju?
Image Treba da bude plavo
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Rolsen

Post by Kukinjos »

Ne radi ti demagnetizacija ekrana, u stvari možda i radi. Za to provjerit, najprije isključi utikač direktno iz struje, pričekaj 15-tak minuta i onda ga ponovo uključi, ako ti slika bude kako treba onda demagnetizacija radi, ako ne vjerojatno ti je krepa PTC za demagnetizaciju, plastično valjkasto kućište visine cca.2cm i sličnog promjera i ima tri izvoda, zalemljen na ploču negdje kod ulaza kabela od napajanja.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
electron
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 225
Joined: 28-02-2009, 19:20
Location: Serbia

Re: Rolsen

Post by electron »

OK provericu, nestajalo struje, deca kad su upalila, kad je struja stigla, to se desilo. Jos su nesto primetili kad se prebacuju kanali TV se ugasi. Jel neko zna sta mu znace skracenice u serv. meniju i dali ima mogucnost na restore defaults ili ti na fabricka podesavanja?
User avatar
electron
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 225
Joined: 28-02-2009, 19:20
Location: Serbia

Re: Rolsen

Post by electron »

Evo sheme i servisnog uputstva doduse na ruskom :( http://www.sendspace.com/file/7mffta zamenio sam R801 i slika OK, medjutim nesto sam zeznuo u servisnom meniju i TV se ugasi posle par sekundi, na str. 49 i 50 je tablica servisnih opcija, pa ako se neko sretao?
User avatar
electron
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 225
Joined: 28-02-2009, 19:20
Location: Serbia

Re: Rolsen

Post by electron »

Podesio sam vreme iz tablice 1 str. 50 VGT na 0 i TV se ne gasi, medjutim u tablici 2 nemam uopse ponudjen parametar VG?
User avatar
electron
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 225
Joined: 28-02-2009, 19:20
Location: Serbia

Re: Rolsen

Post by electron »

Podeseno sve uredu. Jel zna neko gde moze u Srbiji da se nabavi, naruci PTC T170 Siemens, posto sam stavio neki koji nije original, privremeno?
Post Reply