Motion sensor

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
siw
Posts: 4
Joined: 10-07-2012, 19:26

Motion sensor

Post by siw »

Nabavio sam jedan motion sensor koji se koristi na ulazim u zgrade i sl. za paljenje zarulja..nebitno :D
zelim to u stanu ugraditi no ne znam kako sta..ima tri zice:smeda,crvena,plava..sta ide izmedu zarulje i "dovoda" struje? Hvala! :roll:
EDIT:funkcionira li to isto i na manjim naponima..4,5v,9v..?
User avatar
Klokan
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 419
Joined: 29-03-2011, 18:29
Location: Pakrac - Hrvatska

Re: Motion sensor

Post by Klokan »

Imao sam nekidan jednu takvu napravu u rukama i u uputstvima ili na samom kucistu imas shemu spajanja. Na tom kojeg sam ja drzao ima isto 3 kontakta a to su L, N, A. Fazu i nulu mu dovedes sa mreze a trosilo koje spajas na njega ide izmedju A i N(nule) dok faza ide direkt na senzor. Ako gledamo boje i nekakve standarde onda ti je plava zica nula, smedja faza a crvena bi trebala biti A kontakt. Znaci na plavu spoji plavu zicu iz mreze, na smedju spojis smedju zicu iz mreze i jedan kraj trosila a drugi kraj trosila na A kontakt.

I mislim da ne radi sa nizim naponima ali tu informaciju drzi sa rezervom. Mozes i pokusati jer mislim da nemas sta izgubiti.
siw
Posts: 4
Joined: 10-07-2012, 19:26

Re: Motion sensor

Post by siw »

po ovome sam probao spajati na 4.5v i nece..kad uhvatim vremena isprobam na 220 v :D hvala na pojasnjenju..prije pisanja posta sam otvario ali nigdje nikakve shemice :(
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Motion sensor

Post by pedja089 »

Elektronika je tu bar jednostavna, lako je skontati...
Na 12 bi trebalo da radi, ako se izbaci napajanje, i direktn dovede. Bila je tema...
Post Reply