inverter na lcd tv ctac ne radi

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
halflife
Posts: 4
Joined: 20-03-2012, 12:16

inverter na lcd tv ctac ne radi

Post by halflife »

kad se upali slika dođe par sekunda i nakon toga se zatamni ekran. sve prikazuje normalno, provjereno svjetiljkom. kad se izabere pc ulaz, dobije se poruka pc not connected i onda kad se prebaci na tv, opet se pojavi osvjetljenje 3-4s i nestane. sve upućuje na inverter. ona 2 elektrolita od 180uF provjerena i kapacitetom ( 178uF) i esr metrom, 0.02ohm otpor. provjerene sve diode, tranzistori, sve izgleda ok. trafoi pokazuju svi isti otpor na istim nožicama.

Image
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: inverter na lcd tv ctac ne radi

Post by nano »

a to kad prebacis na pc,ostane malo duze ili stalno?
moguce da ti neka lampa nije u redu
moguce je da ti i neki od trafoa probija negdje....jednom sam imao takav slucaj u inverteru sa cetiri
trafoa i otkrio sam gresku tako sto sam pokusavao 10-tak puta upaliti monitor i prstom sam provjeravao da li se neki trafo vise zagrijava i pronasao sam jedan,zamijenio i sve radi
prstom diraj samo kad je iskuljucen monitor ....izolirano je ,ali ipak
lampe mozes probati na neki ispravni inverter ili otpajaj jednu po jednu i umjesto nje stavljaj kondenzator
oko 500 pF 2 kV,kad ti proradi znat ces koja lampa nije u redu (ako je do lampe)
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
halflife
Posts: 4
Joined: 20-03-2012, 12:16

Re: inverter na lcd tv ctac ne radi

Post by halflife »

na inverter dolaze naponi 3.3v i 8.5v onih par sekundi dok radi osvjetljenje, odnosno 10.6v nakon što se inverter ugasi. e sad malo je teško provjeriti trafoe tih par sekunda. osd poruka za pc isto stoji samo par sekundi i nestane i kad onda prebacim na tv osvjetljenje se pojavi, s tim što sve kraće i kraće traje osvjetljenje.
našao sam neki od iste firme ko i moj, i za 6 lampi je, razlika je samo u jednom broju. e sad pitanje je, bili taj radio

http://www.ebay.com/itm/260737778924?_t ... 97.c0.m619

ovaj je Inverter QPWBGL803IDG, moj je Inverter QPWBGL853IDG
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: inverter na lcd tv ctac ne radi

Post by nano »

nekako mi je malo to 10,6 v
zar ne bi trebalo biti 12 v?
rekao sam ti da palis tv vise puta,da ga malo provociras i ond ce ti pokazati da li se neki trafo zagrijava
za zamijenu nisam siguran...treba malo prouciti shemu,ali ako ti neka lampa ne valja bez veze ces kupovati inverter
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
halflife
Posts: 4
Joined: 20-03-2012, 12:16

Re: inverter na lcd tv ctac ne radi

Post by halflife »

stigao inverter i to onaj sa 6pinova od 20$. spojio, upalio, sve radi bez problema. jedino je problem što je dosta veći nego originalni, ali nekako sam ga ugurao.
Post Reply