pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
skomirendalica
Posts: 2
Joined: 06-07-2012, 00:12

pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

Post by skomirendalica »

Ovako , prvo pozdrav svima , ovo je moj prvi post na forumu .. Htio sam da odradim nesto , pa sam zakljuchio da je najbolje da pitam struchne ljude na forumu .

Znachi ne razumijem se puno u elektriku , skoro nista , ali prilichno u povezivanje , zvuchnika generalno o pojachalima itd . E sad ovo sto meni treba nije dakle za redovnu upotrebu , imam svoj sistem kucno pojachalo pioneer , sistem zvuchnika sve ok .

Nasao sam u stanu jedno ispravno doduse staro Pioneer pojachalo za kola , i kako cesto idem sa drustvo na neka okupljanja itd bilo bi mi zgodno ako bi nekako uspio uz vasu pomoc da namjestim da ovo pojachalo moze da se ukljuchi u struju i da radi kao kucno . Postavicu slike i nadam se i molim da ce neko imati strpljenja da mi kaze kako to da uradim :)) ... Dakle josh jednom ponavljam , to nije za redovnu upotrebu vec samo jednom , 2 puta mjesechno i kvalitet zvuka je nebitan , bitno je samo ta jachina koliko je ima ... Evo slike i unaprijed hvala na odgovoru , iskreno se nadam pomoci :))

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Dakle, 2 inputa cinc , ovamo kod kablova output za zvuchnike A , output za zvucnike B , to znam .

Samo me zanima kako ova preostala 3 kabla (crni , crveni i plavi ) da prespojim da moze da se ukljuchi u struju ?

Kakav transformator treba da kupim , sta treba da se poveze itd ? Hvala :)
skomirendalica
Posts: 2
Joined: 06-07-2012, 00:12

Re: pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

Post by skomirendalica »

samo slike nisu stale cijele , open image in a new window tab za cijelu :))
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

Post by nano »

treba ti ispravljac koji moze dati min 5A na 12 V,moze i punjac za akumulatore ako mu ispeglas napon
sa elektrolitima
i spojis crvenu i vjerovatno plavu na +,a crnu na - i trebalo bi da radi
ostalo (podesavanje ulaza )kao i kad ga spajas u autu
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
mesa6256
Posts: 8
Joined: 03-03-2012, 16:07

Re: pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

Post by mesa6256 »

Nemozes elektrolitima ispeglati napon...trazi se cist napon...a punjac za akumulator je ionako prevelika kutija da bi ga unosio u kucu....potrazi sebi punjac univerzalni za laptop i nastimaj 12V (malo prostora -dovoljno struje) a imas i od starijih LCD monitora punjaci su bas na 12 V ...to ti je idealno....
User avatar
Resistor_01
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 267
Joined: 24-06-2012, 21:53

Re: pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

Post by Resistor_01 »

Nadji neko napajanje za kompjuter. Plus prikljuci na sve zice od 12V a minus mozes i sa sasije.
Post Reply