Problem sa TV tunerom

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
danijelx
Posts: 7
Joined: 25-06-2012, 11:58

Problem sa TV tunerom

Post by danijelx »

Pozdrav! Imao sam problem sa slikom na TV-u (samo snježila) ,odvezao sam kod majstora i on mi je promjenuo tuner.Donio sam ga kući,a TV i slika je nekoliko dana bila sasvim ok.Zadnjih dana dešava se to da kad upalim TV radi 20-tak minuta i kao da se ugasi (slika crna,broj na kojem je ostao TV i dalje stoji tj ne ugasi se skroz).Kad ga ugasim na daljinski i ponovo upalim,slika opet isto crna.Međutim kad ga ištekam iz struje,sačekam malo da se ohladi i upalim ga,radi i opet poslije nekog vremena slika pocrni (zavisno od toga koliko ga hladim,slika prije ili kasnije pocrni).
Radi se o Grundig-ovom TV-u.Nosio sam ga kod majstora ponovo ali on kaže da kod njega radi kako treba.
Šta mislite,šta bi moglo biti,da li je do tunera,antene ili nečeg drugog? Mogu li ovaj tjuner zamjeniti nekim iz skroz druge marke TV-a ili mora biti baš orginal za Grundig? Ovaj tuner se vadi,da li mogu npr iz nekog drugog TV-a gdje je zalemito za ploču,odlemiti pa staviti na ovaj nekako (imaju li tačno određene žice,gdje masa,plus itd ) ?
I ja se bavim elektronikom,više računarima...
UNAPRIJED ZAHVALAN! :)
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Problem sa TV tunerom

Post by alexa_pg »

Nisi naveo sta se desava sa tonom. Nestaje li i on ili samo slika.
Na osnovu opisa kvara da se zakljuciti da se nesto dosta grije u aparatu i da je to uzrok sto nestane slike nakon odredjenog vremena. Pretostavka je da aparat u servisu drze otvoren, skinut poklopac, i da zato nijesu uspjeli da uoce kvar. Probaj i to kod kuce da ga drzis otvorenog da vidis sta ce da se desi i na osnovu toga znaces sta da kazes svom serviseru.
Alexa
danijelx
Posts: 7
Joined: 25-06-2012, 11:58

Re: Problem sa TV tunerom

Post by danijelx »

Pardon,zaboravio sam navesti da kad nestane slike nestane i tona.Desi se nekad da kad ga pustim tako da radi sa crnom slikom da povremeno i dođe slika,međutim kratkotrajno.
Post Reply